Rodzimy producent AGD: jak znaleźć dobre, polskie marki?

0
3561
kernau

Polska od kilku lat jest liderem w produkcji sprzętu AGD w Europie. Nie oznacza to jednak, że produkujemy sprzęt wyłącznie rodzimych marek. Większość z fabryk to własność zagranicznych koncernów. Jak wśród nich odnaleźć polskie marki i jak wybrać najlepsze urządzenia, by cieszyć się z wysokiej jakości sprzętu i wspierać rodzimych producentów AGD?

Polskie AGD – dlaczego warto?

Kiedy wybieramy produkty polskich marek, wspieramy tzw. patriotyzm ekonomiczny. Mamy więc realny wpływ na to, gdzie trafią wydane przez nas pieniądze. Jeżeli kupujemy polski sprzęt, wyprodukowany w rodzimej fabryce, większość z wydanych przez nas pieniędzy zostaje w Polsce, co ma niebagatelny wpływ na rozwój rodzimej przedsiębiorczości i przekłada się na tworzenie nowych miejsc pracy, kolejne inwestycje i większe wpływy do budżetu państwa. Inwestując w polskie produkty, inwestujemy w polską gospodarkę, a zatem także i w naszą własną zamożność. Na szczęście wśród polskich marek oferujących duże i małe AGD mamy firmy znane z asortymentu o wysokiej jakości, dlatego też sprzętów gospodarstwa domowego od polskich producentów AGD nie musimy wybierać wyłącznie z pobudek patriotycznych.

Najlepsze polskie marki AGD

Inwestując w sprzęt AGD, chcemy mieć pewność, że kupujemy produkty wysokiej jakości, które niezawodnie będą nam służyć przez lata. Wydajemy w końcu niemałe pieniądze, mamy zatem prawo wymagać niezawodności. Jak zatem znaleźć dobre, polskie marki – nie tylko wśród rodzimych producentów sprzętu AGD, ale również i w innych kategoriach? W pierwszej kolejności sprawdźmy, jakimi certyfikatami, znakami jakości czy nagrodami konsumenckimi może poszczycić się dana marka. Prowadzone przez niezależnych badaczy analizy rozpoznawalności marek, stopnia zaufania klientów oraz jakości oferowanych produktów i usług mogą być dla nas wiarygodnym wyznacznikiem jakości.

kernau sprzęt

Polska Dobra Marka

Jednym ze znaków jakości przyznawanych markom działającym na polskim rynku jest certyfikat Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Celem prowadzonych przez jego organizatorów analiz jest wyłonienie najlepszych marek w poszczególnych kategoriach, w tym również w kategorii Sprzęt AGD. Od 2020 roku badania prowadzone są również wśród stricte polskich marek, a na ich podstawie przyznawany jest tytuł Polska Dobra Marka, który potwierdza wieloletnią tradycję, silną pozycję na rynku i to, o co nam chodzi najbardziej, czyli pozytywne opinie konsumentów i wysoką jakość produktów. Można więc śmiało uznać, że marki AGD z certyfikatem Polska Dobra Marka mają nam do zaoferowania sprawdzony sprzęt. Dobrze jest również zwrócić uwagę na długość bezpłatnej gwarancji, jaką producent udziela na swoje urządzenia AGD. Oczywistym jest, że im gwarancja jest dłuższa, tym większa wiara producenta, że to co robi, jest solidne i wytrzymałe, i że szybko się nie zepsuje. Urządzenia z pięcioletnią gwarancją to pewniejszy zakup, niż inwestycja w sprzęt, na który producent udziela nam rok czy dwa ochrony.

Sprawdź produkty, opinie i ceny na stronie: kernau.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here