Samochód bez silnika – jak się go pozbyć i na tym zyskać?

0
662
Samochód bez silnika

Samochody bez silnika zdarzają się rzadko – najczęściej dochodzi do tego w wyniku poważnej awarii, mechanicznego uszkodzenia, wypadku lub po prostu na skutek eksploatacji. Pojazd bez silnika nie nadaje się do użytkowania, a często „dokompletowanie” nowej części jest zbyt kosztowne, by było opłacalne. Dlatego, właściciele pojazdów pozbawionych silnika poszukują możliwości jego szybkiego i sprawnego pozbycia się. Poniżej udzielamy kilku podpowiedzi dedykowanych właśnie do nich – skupimy się na tym jak zezłomować samochód pozbawiony silnika, jak tego dokonać krok po kroku oraz czy możesz w zamian spodziewać się przypływu gotówki.

Złomowanie samochodów – powypadkowych i zdezelowanych

Złomowanie samochodów jest rozwiązaniem opłacalnym w wielu sytuacjach. Nie każdy bowiem samochód nadaje się do naprawy, a te, które się nadają – nie zawsze można naprawić po atrakcyjnej cenie. Dlatego wielu kierowców dysponujących samochodami uszkodzonymi (w tym przede wszystkim – powypadkowymi wrakami) szuka możliwości jego zezłomowania.

Często kierowcy dysponujący samochodami pozbawionymi silników decydują się na jego zezłomowanie. Jest to zrozumiałe, gdyż silnik stanowi główną część napędową pojazdu i w przypadku jego braku, samochód jest po prostu bezużyteczny. Kiedy jest to rozwiązanie szczególnie opłacalne? Przede wszystkim – gdy samochód jest stosunkowo nowy, lub gdy jest to model bądź marka trudno dostępna w naszym kraju. Wówczas, zdobycie nowego silnika może być niezwykle trudne oraz drogie – może wiązać się z koniecznością sprowadzenia specjalnych części z zagranicy, co będzie generować dodatkowe koszty.

By ich uniknąć, kierowcy decydują się na złomowanie. W jego trakcie pojazd zostaje odsprzedany firmie złomującej, która staje się jego nowym właścicielem. Następnie, przeprowadza jego dokładne oględziny, w tym również poddaje samochód ważeniu. W zależności od ich wyniku właściciel pojazdu może otrzymać mniejszą lub większą kwotę. Osobom poszukującym atrakcyjnych ofert złomowania polecamy szczególnie kontakt z Auto Kurek, siecią punktów kasacji pojazdów, obsługującą niemal wszystkie rodzaje pojazdów (osobowych, ciężarowych, budowlanych i innych). Z ich ofertą zapoznasz się pod linkiem https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/.

Po wszystkim pojazd ulega kasacji, a jego wrak zostaje w rękach firmy złomującej. Dużym ułatwieniem całej tej procedury jest fakt, że firma złomująca zajmuje się załatwieniem wszystkim formalności, odciążając tym samym osobę odsprzedającą.

Alternatywne sposoby na pozbycie się samochodu bez silnika

Samochód bez silnika nie jest zupełnie bezwartościowy. Jego poszczególne części mogą wciąż nadawać się do eksploatacji – można je wykorzystać w naprawie innych pojazdów lub po prostu sprzedać. Dlatego wielu właścicieli pojazdów bez silników rozważa również możliwość oddania pojazdu do skupu aut.

Skup aut może okazać się dobrym rozwiązaniem, jeśli twój samochód jest w nieco lepszym stanie, a jego głównym defekt dotyczy właśnie silnika. Zaletą skupu aut jest możliwość natychmiastowego otrzymania gratyfikacji finansowej za oddany wrak. Nie każdy pojazd zdezelowany będzie jednak nadawał się do skupu, ani tym bardziej – nie za każdy otrzymasz tak wysoką kwotę, jaką byś się spodziewał.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here