Samolot zdalnie sterowany – gadżet dla osób w każdym wieku

0
177

Marzeniem dzieciństwa chyba każdego było posiadanie zdalnie sterowanego pojazdu. Czasy się zmieniają, dostęp do wielu dóbr stał się powszechny i obecnie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki zakup. Jeśli Waszym pociechom marzy się samolot zdalnie sterowany, to na rynku można znaleźć naprawdę dużo modeli, w każdym przedziale cenowym.

Utarło się, że modele samolotów RC to bardzo drogie hobby. Dlatego tak naprawdę głównymi użytkownikami tychże zabawek byli dorośli. Prawdą jest, że własnoręczne złożenie modelu, z silnikiem spalinowym to koszt sięgający wartości nowego auta. Jednak frajda z pilotowania samolotu zdalnie sterowanego jest nieporównywalna do niczego. W obecnych czasach gotowe modele można nabyć, w o wiele mniejszych kwotach co sprawia, że coraz częściej wybierane są jako prezenty dla najmłodszych. Najtańsze modele zaczynają się już od kilkuset złotych, co powoduje, że jest to podarunek na każdą kieszeń.

Samolot zdalnie sterowany dla początkujących

Dla osób zaczynających swoją przygodę z modelami RC przygotowano całą kategorię łatwych w obsłudze samolotów zdalnie sterowanych. to świetny wybór, żeby zacząć swoją przygodę z awioniką, modele są niedrogie oraz łatwo się nimi steruje, co sprawia, że mogą wybaczyć operatorowi wiele niedociągnięć. Są to najczęściej samoloty już złożone, gotowe do lotu od razu po zakupie. Wyposażono je w silniki elektryczne i to najlepszy wybór na początek lub jako prezent dla najmłodszych.

Modele RC z silnikami spalinowymi

Dla entuzjastów modeli RC przygotowano kategorię samolotów z silnikami spalinowymi. Zapach benzyny, warkot silnika wszystko to sprawia, że zabawa robi się ciekawsza, szczególnie że są to najczęściej wierne kopie latających maszyn. W wielu wypadkach modele są przygotowane do własnego montażu, co sprawia, że frajda jest jeszcze większa. Można je dowolnie malować, modyfikować. Taki samolot zdalnie sterowany z silnikiem spalinowym jest też zdecydowanie większy i wygląda bardzo profesjonalnie.

Samoloty dla fanów mocnych wrażeń

Inną kategorią, którą można wyodrębnić wśród modeli RC to maszyny stworzone do lotów 3D, czyli akrobacji. Tego typu samolot zdalnie sterowany został zbudowany z lekkiej i trwałej pianki EPP. Modele tego typu mają często mniejsze wymiary, ale większą powierzchnię steru, dzięki czemu łatwiej wykonywać najbardziej wymyślne akrobacje.

Jaki model wybrać na początek przygody z awioniką?

Biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości, na początku swojej przygody najkorzystniej zakupić model RTF gotowy do lotu. Wyposażony on będzie już we wszystkie podzespoły, gotowy do lotu od razu po zakupie. Godnym uwagi samolotem zdalnie sterowanym jest Apprentice 1220 mm. Jest oczywiście już w pełni wyposażony w silnik, pilota i niezbędne podzespoły. Ale co sprawia, że to idealny wybór dla początkujących? Powodem jest wbudowane wspomaganie elektroniki. Dzięki trzem trybom lotu dostosujemy model do własnych umiejętności. Posiada wbudowany tryb dla początkujących, zaawansowany oraz ekspert dla osób dobrze radzących sobie z poprzednimi trybami.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here