Skuteczny spray na afty dla dzieci. Poznaj GUM® AftaClear Spray!

0
32
Skuteczny spray na afty dla dzieci

Afty u dzieci potrafią być prawdziwym problemem. Dokuczają one nie tylko najmłodszym, lecz także ich rodzicom, którzy muszą poradzić sobie z tą przypadłością. Jednym z preparatów na afty u dziecka jest GUM® AftaClear Spray. Jak działa?

Kiedy stosuje się GUM® AftaClear Spray?

GUM® AftaClear Spray to preparat stworzony z myślą o dzieciach, które borykają się z aftami. Oprócz takich problemów środek pozwala też na walkę z otarciami ortodontycznymi, podrażnieniami protetycznymi, a także drobnymi oparzeniami. Środek zalecany jest do stosowania na afty u dzieci powyżej 2. roku życia. Każdorazowo należy zachować wszystkie zalecenia dotyczące bezpieczeństwa korzystania z takiego preparatu.

Jak GUM® AftaClear Spray wpływa na afty u dziecka?

GUM® AftaClear Spray pozwala na stworzenie bariery chroniącej afty u dziecka przed czynnikami zewnętrznymi. Ma to miejsce także w przypadku wszelkich innych ran i podrażnień. W ten sposób środek wspiera gojenie i umożliwia uśmierzanie bólu. Powstał on z myślą nie tylko o dzieciach, lecz także dorosłych. Został zamknięty w opakowaniu, które pozwala na łatwe dozowanie w obrębie jamy ustnej, także u najmłodszych pacjentów.

Jakie właściwości ma GUM® AftaClear Spray?

GUM® AftaClear Spray pozwala na uśmierzenie bólu, bez jednoczesnego uczucia pieczenia, drętwienia czy suchości. Nie zawiera on bowiem alkoholu, który mógłby dodatkowo podrażniać ranę. Sposób aplikacji pozwala na bezdotykowe i w pełni higieniczne nałożenie preparatu tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny.

Jak stosować GUM® AftaClear Spray?

Spray do jamy ustnej na afty GUM® AftaClear Spray jest umieszczony w bardzo wygodnej buteleczce z atomizerem. Pozwala ona na łatwe dozowanie środka bez konieczności dotykania podrażnionego miejsca. Zaleca się stosowanie preparatu na afty u dzieci maksymalnie 3 razy dziennie, w zależności od problemu i odczuwanych dolegliwości. Maksymalny czas stosowania spray’u na afty wynosi tydzień. W tym czasie w większości przypadków rany w jamie ustnej znikają.

Spray na afty może być skuteczny jedynie pod warunkiem, że zostanie zastosowany zgodnie z zaleceniami producenta. Przez 30 minut po zaaplikowaniu preparatu nie powinno się jeść lub pić. W tym czasie tworzy się bowiem bariera ochronna, pozwalająca na zabezpieczenie ran na co najmniej kilka godzin – mówi specjalista z SUNSTAR.

spray na afty u dzieci

Czy warto stosować spray na afty u dzieci?

Afty u dzieci, zwłaszcza tych bardzo małych, potrafią powodować duży ból i dyskomfort, co skutkuje płaczem. To właśnie dlatego zastosowanie specjalnych preparatów doustnych pozwala na poradzenie sobie z problemem i zapewnienie spokoju zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Co więcej, preparaty na afty u dzieci mogą stosować także osoby dorosłe, u których również pojawiają się rany w jamie ustnej.

GUM® AftaClear Spray to środek zamknięty w niewielkiej buteleczce, jednak pozwala on na bezproblemowe korzystanie przez długi czas. Z powodzeniem wystarczy nie tylko na tydzień codziennego używania, lecz także znacznie dłużej. Warto mieć go w swoim domu, by w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów w obrębie jamy ustnej móc uśmierzyć ból i dyskomfort. GUM® AftaClear Spray sprawdza się bowiem nawet w przypadku powierzchownych oparzeń, spowodowanych przez gorące jedzenie lub napoje.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here