Stal szlachetna – alternatywa dla biżuterii ze złota i srebra

0
567
Stal szlachetna

Biżuteria ze stali szlachetnej cieszy się rosnącą popularnością – zarówno wśród osób dobierających do swoich codziennych stylizacji pojedyncze elementy biżuterii, jak i tych, które preferują złożone kompozycje wielu przyciągających uwagę ozdób. Ze względu na cenę stanowi świetną alternatywę dla szlachetnych kruszców, jednocześnie zapewniając rewelacyjne efekty wizualne. Co przemawia na korzyść stali szlachetnej jako surowca do wyrobu biżuterii i skąd bierze się popularność tego materiału w jubilerstwie?

Atuty biżuterii ze stali szlachetnej

Stal szlachetna stanowi przede wszystkim tańszy zamiennik dla powszechnie wykorzystywanych do produkcji biżuterii kruszców – złota i srebra oraz tytanu, lecz nie jest to jedyny aspekt, dla którego warto dać szansę ozdobom wykonanym z tego materiału. Stal szlachetna ma tę istotną przewagę nad srebrem, że jest twardsza, a co za tym idzie, bardziej wytrzymała, w związku z czym cechuje ją większa odporność na zarysowania i inne mechaniczne uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Ponadto materiał ten, jeśli nie zostaje często wystawiany na niekorzystne działanie związków chloru, tudzież alkoholu zawartego w perfumach, nie ciemnieje, nie traci zabarwienia ani nie farbuje skóry, co przekłada się na trwałą estetykę noszonej biżuterii. Noszeniem ozdób ze stali szlachetnej mogą także cieszyć się osoby, którym z różnych powodów nie odpowiada biżuteria srebrna lub złota – nie tylko z powodu wyższej ceny, lecz także na przykład z uwagi na reakcje uczuleniowe na pewne składniki tych stopów.

Szeroka gama kolorystyczna

Biżuteria ze stali szlachetnej, jako wysoce uniwersalnego materiału, występuje w szerokiej gamie kolorystycznej. Popularnością cieszą się szczególnie propozycje wizualnie imitujące ozdoby ze srebra czy złota – żółtego, białego lub różowego, jednak możliwości nie kończą się na zakresie barw w bezpośredni sposób kojarzących się z biżuterią ze szlachetnych kruszców. Szczególnie warte uwagi i przyciągające wzrok są ozdoby utrzymane w wyjątkowych, bardziej niespotykanych kolorach i stylach. Stal szlachetna wykorzystywana jest z powodzeniem do wyrobu czarnej biżuterii, która ceniona jest szczególnie przez osoby celujące w minimalistyczną estetykę w eleganckiej, monochromatycznej konwencji. Warto także mieć na uwadze inne nietuzinkowe propozycje, szczególnie te polichromatyczne – utrzymane w konwencji modnego wzornictwa holograficznego oraz wielobarwne, mieniące się całym spektrum barw tęczy. Stal szlachetna jest materiałem na tyle uniwersalnym, że każda osoba może wśród biżuteryjnych ozdób z niej wykonanych z powodzeniem znaleźć elementy w pełni odpowiadające indywidualnym preferencjom.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here