Standing desk – koniec z siedzącym trybem pracy!

0
244

Czy słyszałeś już o standing desk? Jeśli jeszcze nie, a pracujesz zdalnie przy komputerze, to powinieneś jak najszybciej to nadrobić! Jesteś szefem korporacji, biura, agencji reklamowej? Ten tekst również przyda się Tobie. Przyszło nam żyć w czasach, w których najwięcej miejsca poświęcamy siedzeniu. A przyjmijmy za fakt oczywisty i powszechnie znany, że długie siedzenie nie jest dla naszego zdrowia niczym dobrym. Niszczymy swój kręgosłup, kości stają się słabsze, my co raz leniwsi i ociężali. Pandemiczna rzeczywistość jeszcze bardziej utrudniła możliwość poruszania się. Przede wszystkim – duża część osób, która wcześniej musiała się choć trochę poruszać, choćby w celu wyjścia do pracy, dziś pracuje zdalnie, a co za tym idzie – ruch ograniczyła do minimum. Nie ważne czy z poziomu łóżka czy fotela. Naukowcy biją na alarm, że takie zasiedzenie może skutkować otyłością, osłabieniem stawów, garbieniem się, skrzywieniem kręgosłupa i bolesnością odcinka lędźwiowego. a nawet przedwczesną śmiercią.

No dobrze, czym więc jest standing desk? To po prostu biurko, przy którym się stoi, zamiast siedzieć. Wydaje Ci się, że to nie może być wygodne? No, bo jak przy takim biurku pisać, projektować, cokolwiek robić? Pochylanie karku też przecież negatywnie skutkuje. Niespodzianka. Standing desk to nie takie znowu zwyczajne biurko. Jest maksymalnie nowoczesne! Możesz dopasować je do siebie tak, aby było Ci wygodnie! Nie jest to też wynalazek całkiem nowy, choć do tej pory popularny wśród wykształconych ludzi. Na stojąco lubił pracować między innymi Leonardo Da Vinci czy Winston Churchill. Ze współczesnych twórców, używających standing desk możemy wymienić choćby Marka Zuckenberga. Świadomi pracodawcy zapewniają tego typu sprzęt w swoich własnych firmach, po co?

Pewnie nie raz słyszałeś o tym, że siedzący tryb pracy jest równie szkodliwy, co palenie papierosów, a choroby kręgosłupa plus otyłość, to choroby cywilizacyjne. Konkretniej – choroby naszej cywilizacji. Pracownicy, którzy długie godziny spędzają siedząc za biurkiem, w pewnym momencie zaczynają płacić grube pieniądze fizjoterapeutom. Biorą często zwolnienia lekarskie, bo zdarza się, że nie potrafią wstać z łóżka. Czasem kończy się to tym, że taki pracownik dosyć wcześnie ląduje na rencie. Nic miłego. Ani dla pracownika, ani dla pracodawcy. Jeśli więc chcesz, aby Twoi pracownicy byli jak najdłużej wydajni i witalni, powinieneś przemyśleć system pracy na stojąco. Fitnessowe guru i lekarze przypominają, aby na jedną przypadającą roboczogodzinę, dziesięć do piętnastu minut spędzić na ruchowej przerwie. Na chodzeniu, skłonach, rozciąganiu się. To oczywiście jest skuteczny sposób, ale… Większość z nas go bagatelizuje, ponieważ pracy do wykonania jest ogrom, a czas ograniczony. Pracodawca nie rzadko patrzy na takie zachowanie raczej krzywo, bo przecież nie płaci za zajęcia ruchowe. To zrozumiałe. Standing desk pozwala na pracę bez przerwy i bez obciążenia dla zdrowia fizycznego! Z tego rozwiązania korzystają tacy giganci jak – Google, Groupon czy Facebook.

Do zestawu ze standing desk warto pomyśleć o kompatybilnej bieżni, czyli Walking Pad. W połączeniu tych dwóch sprzętów uzyskujemy – walking desk. Najlepsze połączenie! Stanie długo w jednym miejscu może także obciążać nasz kręgosłup i stawy, ale… Chodzenie przy jednoczesnej pracy pozwala zachować najlepsze zdrowie i skupienie! Tak, dobrze czytasz. Praca w taki sposób jest dużo wydajniejsza, stajemy się bardziej kreatywni. Pewnie znasz to z autopsji, że najlepsze myśli wpadają do nas podczas spacerowania, otwiera się nam głowa! Poza odciążeniem pleców od nienaturalnej pozycji, jaką jest siedzenie te dwa urządzenia dają nam pewność, że dbamy również o naszą sprawność fizyczną. Po takiej pracy bez żalu możesz odpuścić sobie trening czy wizytę na siłowni.

Standing desk to świetny sposób na oszczędzanie. Naprawdę! Pieniądze ulokujesz raz, w dobrym sprzęcie, a później zamiast wydawać je na wizyty u lekarzy będziesz mógł pojechać choćby na narty! Pamiętaj też, że zdrowie nie ma ceny – jest bezcenne, a raz zachwiane trudno przywrócić do pierwotnego stanu. W przypadku kręgosłupa często jest to po prostu niemożliwe. Standing desk możesz kupić tutaj. To wysokiej jakości biurko, które jest w pełni sterowalne za pomocą panelu sterowania. Zapomnij o kręceniu korbą, teraz możesz płynnie podnosić lub opuszczać biurko poprzez dotyk. Wszystko dzięki napędowi, który jest sterowany przez szybki mikroprocesor zabezpieczony przed przeciążeniem. W dodatku wyglądem wpasuje się w każde pomieszczenie, jest ultranowoczesne!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here