Suplementy diety dla kobiet w ciąży – dlaczego warto je przyjmować?

0
734
Suplementy diety dla kobiet w ciąży

Ciąża to wyjątkowy stan, podczas którego zachodzą dynamiczne zmiany w organizmie kobiety. Już od pierwszych dni po zapłodnieniu ciało kobiety zaczyna się zmieniać, a wraz z nim zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Dobrze zatem przyjmować suplement diety, który zagwarantuje odpowiednią podaż wszystkich potrzebnych składników odżywczych, taki jak Femibion Natal.

Od pierwszych chwil

W ciągu pierwszych kilku tygodni ciąży kobiecy organizm może zacząć się buntować. Wynika to z faktu, że musi on przestawić się na tryb ciąży. Jest to trudny proces, któremu towarzyszy znaczny wzrost stężenia hormonów w organizmie, przez co kobieta może odczuwać zmęczenie i mdłości. Wymioty i złe samopoczucie nie sprzyjają dbaniu o właściwą dietę. Większość kobiet do 12 tygodnia ciąży narzeka, że nie może spokojnie spożywać posiłków, gdyż te powodują u nich mdłości. Tymczasem jest to bardzo ważny okres, podczas którego młody organizm rozwijający się w ciele matki już potrzebuje odpowiednich składników odżywczych. Dobrze więc przyjmować Femibion Natal 1, który dostarczy wszystkiego, czego potrzebuje młoda mama. Femibion Natal 1 można przyjmować do 12 tygodnia ciąży.

Aż do rozwiązania

Po 12 tygodniu zwykle organizm kobiety przyzwyczaja się do zmian hormonalnych. Jest to jednak okres, w którym przyszła mama szczególnie powinna zadbać o siebie. Maluszek zaczyna już bowiem przypominać malutkiego człowieka, który potrzebuje coraz więcej pożywienia i składników odżywczych. To w tym okresie dieta matki powinna zawierać nieco więcej kalorii tak, aby nie zabrakło energii zarówno kobiecie, jak i dziecku. W tym czasie, nawet prawidłowo odżywiające się mamy, narzekają na braki magnezu czy żelaza. Dla lepszego samopoczucia i pewności, że wszystkie potrzebne witaminy i minerały dostarczane są do organizmu, warto stosować Femibion Natal 2. Suplement diety może być stosowany aż do ostatniego dnia ciąży. Odpowiednia suplementacja w czasie ciąży pomoże przyszłej mamie szybciej odzyskać siły po porodzie i zająć się maluszkiem, gdy ten będzie już na świecie. Femibion Natal 2 to produkt, który powinien być stosowany przez przyszłe mamy w ciągu drugiego i trzeciego trymestru ciąży, jednak jak każdy suplement diety, nie może on zastąpić zdrowego i rozsądnego odżywiania się. Jest on natomiast bardzo pomocny przy wszelkich, nawet lekkich niedoborach lub w przypadku, gdy przyszła mama, na przykład ze względów zdrowotnych, nie jest w stanie odżywiać się tak, aby pokryć całe zapotrzebowanie na składniki mineralne, które rośnie wraz z rosnącym brzuszkiem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here