Suplementy podczas karmienia piersią – czy powinno się je przyjmować?

0
632
Suplementy podczas karmienia piersią

Przyszłe mamy prawdopodobnie jeszcze przed porodem będą zastanawiać się nad tym, co zrobić, by mleko, którym będą karmić swoją pociechę, było jak najlepszej jakości. Oczywiście w trakcie karmienia piersią najważniejsze jest dbanie o swoje zdrowie i zbilansowana dieta, ale warto również postawić na suplementy diety, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć pozytywnie na laktację u karmiącej mamy.

Suplementy podczas karmienia piersią – po co się je stosuje?

Ciąża to trudny okres nawet dla kobiet, które od wielu lat marzyły o dziecku. Ciało bardzo się wtedy zmienia i zachodzą w nim przemiany, które na początku mogą być dla nas czymś nowym, a nawet niekomfortowym. Z karmieniem piersią jest podobnie. Zbyt mało mówi się o tym, jak bardzo obciąża organizm kobiety, który wkłada wszystkie swoje pokłady sił i energii w to, by móc wykarmić dziecko. Mama w trakcie karmienia piersią potrzebuje dodatkowej pomocy i jest to całkowicie zrozumiałe i normalne. Choć każda kobieta, która wydała na świat dziecko, jest w oczach swojego partnera i maleństwa superbohaterką, to mimo wszystko nie ma specjalnych mocy, które sprawią, że jej laktacja będzie nienaganna.

Karmienie piersią można usprawnić oraz podnieść jakość pokarmu poprzez stosowanie suplementów podczas karmienia piersią. Tego typu preparaty zawierają wiele składników i witamin, które bardzo pozytywnie wpływają na laktację. Oczywiście oprócz suplementów podczas karmienia piersią należy zwrócić uwagę na swoją dietę, która również ma ogromny wpływ na mleko matki. Kategorycznie zabrania się palenia papierosów w ciąży, jak i podczas karmienia piersią, i nie wolno o tym zapomnieć, ponieważ nikotyna przedostaje się do organizmu dziecka i może wywołać ogromne szkody. Jeżeli jednak mamy pewność, że jemy zdrowo, nie pijemy alkoholu ani nie palimy, a mimo to chcemy podnieść jakość swojego mleka, to z powodzeniem można rozważyć zakup i przyjmowanie suplementów diety dla matek karmiących piersią.

Suplementy podczas karmienia piersią – czy są konieczne?

Prawdopodobnie sporo przyszłych mam będzie zastanawiać się nad tym, czy przyjmowanie suplementów podczas karmienia piersią jest konieczne. Na tego typu pytania zawsze trudno odpowiedzieć. Z jednej strony ktoś może powiedzieć, że nie, ponieważ kiedyś nie stosowało się tego typu suplementów, a kobiety nie miały problemów z karmieniem piersią. Natomiast z drugiej strony doskonale wiemy, dzięki licznym badaniom, że suplementy podczas karmienia piersią mogą znacznie poprawić jakość mleka i wspomóc laktację. Warto skorzystać z czegoś, co może nam w znaczny sposób pomóc.

Tak naprawdę wszystko zależy od osoby, jednak mimo to suplementy podczas karmienia piersią są zalecane. Ciąża i karmienie to trudny okres dla każdej kobiety, dlatego warto dać sobie nieco pomóc. Tego typu suplementy zawierają wiele składników odżywczych tj.: kwas foliowy, witaminę D, jod, DHA, cholinę które pozytywnie wpływają na mamę oraz jej pociechę. Ważny jest również skład suplementów diety dla mam karmiących. Czysty skład to pewność wysokiej jakości preparatów, które nie zawierają barwników, konserwantów ani innych substancji wypełniających. Szukając witamin i minerałów odpowiednich w czasie karmienia piersią, warto zwrócić uwagę na preparaty, które zawierają składniki rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników. Dzięki temu można mieć pewność, że są to suplementy dobre dla matki i dziecka.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here