Tworzenie stron internetowych – o tych zasadach musisz pamiętać!

0
376
Tworzenie stron internetowych

Jeszcze kilka lat temu tworzenie stron WWW wydawało się zajęciem dostępnych dla nielicznych i oczywiście bardzo wymagającym. Dzisiaj tak naprawdę każdy z nas może skorzystać z generatora witryn lub skorzystać z dostępnych w sieci szablonów. Taka strona internetowa nie przyniesie jednak takich owoców jak odpowiednio zaprojektowana i doskonale przemyślana witryna stworzona przez profesjonalistów. Pamiętajmy o tym, że obecnie użytkownicy Internetu mają znacznie większe wymagania niż dekadę temu, dlatego też strony internetowe powinny spełniać podstawowe wymagania. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jakie zasady powinna spełniać wartościowa strona WWW.

Reguły tworzenia stron WWW, do których należy się stosować

Oczywiście to, że powinniśmy coś zrobić, nie oznacza, że ktoś od nas tego wymaga. No może poza użytkownikiem. Dobrze zaprojektowana strona internetowa z pewnością przyciągnie większą ilość klientów niż amatorska, pozbawiona wartościowych treści i nieintuicyjna witryna. O czym zatem powinniśmy pamiętać podczas tworzenia strony WWW, aby zapewnić sobie jak najwięcej korzyści, a użytkownikom jak najlepsze doznania?

  • Intuicyjna, dobrze wyeksponowana i łatwa w identyfikacji nawigacja;
  • Responsywność, czyli dostosowanie strony internetowej do użytkowników urządzeń mobilnych;
  • Elementy identyfikacji wizualnej marki umieszczone w widocznych miejscach;
  • Aktualny certyfikat SSL oraz przejrzyste informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych i plików cookies;
  • Czytelna, spójna i wartościowa zawartość strony (tekst, grafiki, wideo itp.);
  • Przejrzyste, intuicyjne formularze;
  • Dostępność dla użytkowników z niepełnosprawnościami;
  • Szybkość ładowania.

Zadbaj o jakość swojej strony internetowej i przekonaj się, jak wiele możesz zyskać!

Agencje marketingowe takie jak https://www.ibif.pl/oferta/strony-internetowe, to doskonały przykład na to, jak w przejrzysty i przyjazny użytkownikowi sposób stworzyć efektywną stronę internetową. Jeżeli zależy Ci na jakościowej witrynie, dzięki której dotrzesz do jeszcze większej grupy potencjalnych klientów – znajdź wartościową, doświadczoną agencję, która zajmie się stworzeniem strony WWW dopasowanej do Twoich potrzeb!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here