Urządzamy ogród na wiosnę

0
1284

Marzec to najlepsza pora na to, aby nareszcie rozpocząć pierwsze prace ogrodowe. Oprócz podstawowych porządków, warto zastanowić się jak odświeżyć jego wygląd i sprawić, że wraz z nadejściem pierwszych ciepłych dni nasz ogród będzie prezentował się w zupełnie nowej odsłonie. Dziś podpowiemy, kilka pomysłów na odnowienie swojego ogrodu na nadchodzący sezon.

Nowe rośliny

Zacznijmy od roślin, czyli tego, czym tak naprawdę nasz ogród stoi. Zakup nowych roślin do ogrodu to tak naprawdę kwestia gustu. Jedni bowiem uwielbiają polne kwiaty w całej feerii swych barw, inni preferują bardziej minimalistyczną aranżację ogrodu, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie tego miejsca bez drzew i krzewów owocowych. Jeśli nasz ogród nie posiada centralnego miejsca, wokół którego skupia się cała nasza uwaga, warto w tym sezonie stworzyć taki punkt, który będzie tę funkcję pełnił.

Świetnym pomysłem może być stworzenie rabaty z traw ozdobnych, które są niezwykle urokliwie, zwłaszcza o poranku, gdy rosa zatrzymuje się na źdźbłach, a wiatr delikatnie je kołysze. Trawy ozdobne są dość mało wymagające, jeśli chodzi o ich pielęgnację i większość gatunków cechuje się odpornością na chłód oraz wiatr. Polecane są zwłaszcza takie trawy, jak miskant, kostrzewa, turzyca czy popularna trawa pampasowa o bardzo atrakcyjnym szczycie.

Możemy też stworzyć rabatkę kwiatową lub wrzosową, dobierając ją kolorystycznie w taki sposób, aby stanowiła kontrast dla otoczenia i wyróżniała się na tle innych obiektów, a jeśli podobają nam się naturalne klimaty, możemy wydzielić obszar ogrodu i rozsiać na nim mieszankę nasion polnych kwiatów. Kompozycja, która pojawi się za jakiś czas, będzie dla nas zaskoczeniem, gdyż rośliny będą wzrastały według własnego, biologicznego planu.

Kącik relaksu

Dla wielu osób ogród jest miejscem wypoczynku oraz relaksu. Uwielbiamy spędzać w nim czas, ciesząc się piękną pogodą, ciszą oraz zapachem roślin. Warto więc zadbać o to, aby było w nim miejsce, w którym możemy całkowicie oddać się przyjemności. Wygodny komplet wypoczynkowy, stolik i parasol lub wiata chroniąca przed palącym słońcem, wiatrem czy deszczem to zestaw, który powinien znaleźć się w każdym ogrodzie.

Producenci mebli ogrodowych prześcigają się w wymyślaniu rozwiązań, dzięki którym ogród staje się swego rodzaju przedłużeniem naszego pokoju dziennego. Taki komplet do wypoczynku składa się wygodnego siedziska z oparciem na wzór domowej sofy oraz foteli lub krzeseł. Popularne są meble wykonane z wikliny czy rattanu, ale możemy również nabyć taki komplet wykonany z drewna lub materiału drewnopodobnego, który będzie prezentował się równie elegancko i przyzwoicie. Niezbędny będzie również stolik który przyda się podczas rodzinnej biesiady czy grillowania.

Dodatki i ozdoby ogrodowe

Doskonałym sposobem na delikatne odświeżenie wyglądu ogrodu bez wielkich rewolucji są różnego rodzaju dekoracje ogrodowe. I nie chodzi nam wcale o kultowe krasnale, ale o modne dodatki w postaci stylowych doniczek czy subtelnego oświetlenia. Dzięki dodatkom nasz ogród nabierze domowego, ciepłego klimatu, w którym chętnie będziemy spędzać każdą wolną chwilę, o ile pogoda na to pozwoli.

Wiosenne odświeżenie ogrodu nie musi być wcale kosztowne. Czasem wystarczy tylko kilka drobnych zmian, aby wraz z nadejściem nowego sezonu nasza roślinna przestrzeń zyskała nową jakość dopasowaną do naszych potrzeb oraz aktualnych trendów.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem Limango.pl – outlet online

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here