Usuwanie blizn – kto powinien skorzystać z tego zabiegu?

0
410
Usuwanie blizn

Redukcja blizn dotyczy wszelkich niedoskonałości na skórze, które powstały po operacji, pewnym urazie, czy też po trądziku. Blizny to ubytki skóry bądź podskórnej tkanki, które powstały w wyniku urazu fizycznego, mechanicznego, chemicznego, fizycznego lub też pewnego procesu chorobowego. Sprawdźmy, jak wygląda usuwanie blizn oraz na jakie efekty można liczyć.

Kiedy blizna szpeci…

Na pewno usuwanie blizn jest zabiegiem polecanym. Dlaczego warto na niego postawić? Na pewno laserowe usuwanie blizn https://klinikamurano.com/oferta_usuwanie-blizn-i-blizn-potradzikowych_221.html to zabieg w stu procentach bezpieczny i praktycznie bezbolesny. Dla osób, które są bardzo wrażliwe można zastosować znieczulającą maść. Ona zminimalizuje już kompletnie dyskomfort.

Korzystając z tejże metody usuwania blizn udaje się do minimum skrócić czas rekonwalescencji. Skóra po zabiegu goi się niezwykle szybko, a jednocześnie usuwa trwale blizny.

Dzięki bardzo szybkiej reakcji na światło lasera skóra w zasadzie z każdym kolejnym zabiegiem wygląda coraz pęknie, a wszelkie kompleksy odchodzą totalnie w niepamięć. Musimy wspomnieć o tym, że frakcyjny laser jest o wiele skuteczniejszy na potrądzikowe blizny niż dermabrazja oraz peelingi.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn?

Do usuwania blizny laserem jest używany tak zwany laser frakcyjny. Jego wiązka wnika w sposób precyzyjny w głąb właściwej skóry. Zachodząca w niej fototermiczna reakcja powoduje pewne mikro uszkodzenia, które to wyzwalają procesy naturalne odbudowy skóry. W efekcie przebarwienia oraz blizny stają się znacznie mniej widoczne. Laser tylko działa na partie skóry, które są zmienione i jednocześnie nie naruszają części pozostałej naskórka.

Procedura usuwania laserowego blizn jest bezbolesna. Efekty usuwania blizn przy pomocy lasera są już widoczne po pierwszym zabiegu. Liczba sesji jest uzależniona od predyspozycji indywidualnych pacjenta, dlatego zabieg usuwania blizn jest zawsze poprzedzony konsultacją lekarską. Podczas tej wizyty jest diagnozowany sam rodzaj blizn oraz omawiany całościowy proces leczenia.

Musimy pamiętać o tym, że usuwanie laserowe blizn nie może być przeprowadzane w zasadzie u każdego pacjenta. Przeciwwskazaniem jest jedynie okres ciąży, karmienia naturalnego, stosowania leków, światłouczulających ziół, jak i przyjmowanie retinoidów. Zabieg nie może być także wykonywany u osób, które mają infekcję aktywną, fotodermatozę, borykają się z nowotworem, mają skłonność do bliznowacenia, jak i przewlekłymi dermatozami.

Jak wygląda zabieg?

Laserowe usuwanie blizn to zabieg, który pojawił się stosunkowo niedawno w ofercie gabinetów medycyny estetycznej. Procedurę się przeprowadza wykorzystując urządzenia, które to są nazywane frakcyjnymi laserami. Laser frakcyjny jest także stosowany do usuwania rozstępów oraz zmarszczek. Sprawdzają się również podczas zabiegów korekcji opadających nam powiek.

Laserowe usuwanie blizn to skierowanie precyzyjne wiązki światła, które się przedostaje w głąb skóry, do podskórnej tkanki oraz skóry właściwej, powodując pewne mikro uszkodzenia. Tam zachodzi reakcja fototermiczna i woda znajdująca się w tkance zostaje podgrzana i po prostu odparowuje. Następstwo tego zjawiska to uruchomienie procesów naturalnych odbudowy skóry oraz pobudzenie produkcji kolagenu, a więc substancji, która jest odpowiedzialna za stan nienaganny skóry. Jak wiemy, spadek produkcji kolagenu powoduje u nas starzenie się skóry, jej wiotczenie oraz do tego powstawanie zmarszczek.

Laser frakcyjny poprzez zniszczenie zmienionej jednocześnie tkanki pobudza ją do pewnego rodzaju auto odnowy. Aby móc osiągnąć efekty w pełni satysfakcjonujące, należy zwykle zastosować serię zabiegów tego typu.

Laserowe usuwanie blizn – efekty

Efekty zabiegu są bezpośrednio uzależnione od bardzo wielu czynników. Chodzi o rodzaj urazu, jego umiejscowienia, głębokości, uwarunkować osobniczych, wieku, jak i zabrudzeń samego w obie procesu gojenia, na przykład związanego z przewlekłym stanem zapalnym. Tenże wieloetapowy oraz niezwykle skomplikowany proces regulowany jest przez cały szereg czynników, mające wpływ na wygląd ostateczny blizny. Stosowanie dobranej odpowiednio pielęgnacji może przyspieszyć istotnie sam proces gojenia, jak i wpływać na wygląd ostateczny blizny. Po serii wszelkich zabiegów spodziewać się możemy spłycenia blizny jeśli jest przerośniętą blizną lub też jej odbudowy jeśli jest zanikową blizną. Warto zapoznać się z ofertą, którą znajdziemy tutaj klinikamurano.com.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here