Wałek rehabilitacyjny – dlaczego każdy masażysta powinien go mieć?

0
1138

Na dobry i efektywny masaż wpływ ma wiele czynników. Oczywiście jednym z najważniejszych są umiejętności masażysty. Praca ze schorowanym czy kontuzjowanym pacjentem wymaga wiedzy i odpowiedniego podejścia. Jednak równie istotnym elementem jest posiadanie odpowiedniego sprzętu. Jednym z nich jest wałek rehabilitacyjny. Dlaczego warto go mieć w swoim gabinecie? Czy jego zastosowanie ogranicza się wyłącznie do wykonywania masaży?

Wałek rehabilitacyjny – do czego wykorzystać?

Jest wiele powodów przemawiających za zakupem wałka rehabilitacyjnego, albowiem to niezwykle uniwersalne akcesorium znajduje zastosowanie na wielu płaszczyznach. Nie tylko idealnie sprawdzi się w masażu (polecany przede wszystkim do masowania stóp, kończyn i pleców), ale również rehabilitacji – skracając przebieg choroby. Wałek rehabilitacyjny z powodzeniem może być wykorzystywany na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej. Jego innowacyjna konstrukcja koryguje wady postawy u dzieci i przyspiesza postępy korekcji, dzięki czemu może być używany zarówno w szkole, jak i domu. Po wałek można sięgnąć także w przypadku zmęczenia. Doskonale sprawdzi się w masażu tradycyjnym, przynosząc ukojenie obolałym mięśniom. Wspomniane wcześniej sposoby wykorzystania wałka rehabilitacyjnego stanowią jedynie niewielki procent możliwości, jakie w sobie skrywają. Ogromna wielozadaniowość i funkcjonalność powinna być zatem dla wielu osób motorem napędowym do jego zakupu. Dotyczy to nie tylko masażystów poszukujących efektywnych narzędzi do wyposażenia swojego gabinetu. Zaletami wałka rehabilitacyjnego może cieszyć się każdy – także w zaciszu własnego domu.

Wykonanie

Nie tylko szerokie zastosowanie sprawia, że wałek rehabilitacyjny cieszy się tak dużym zainteresowaniem masażystów i rehabilitantów. Jego niekwestionowanym atutem jest wykonanie, które pozwala na utrzymanie go w nienagannej czystości – poliuretanowa pianka obita materiałem skóropodobnym zapewni właściwą higienę. Dużym plusem jest także różnorodność rozmiarowa oraz szeroki wachlarz kolorów, co bez wątpienia pozytywnie wpływa na jego walory estetyczne.

Czym się kierować przy zakupie?

Pierwszym z najważniejszych czynników jest wielkość. Wałki rehabilitacyjne o dużej średnicy idealnie sprawdzą się przy ćwiczeniach kręgosłupach oraz w masażu punktowym. Natomiast modele o małej średnicy okażą się niezastąpione podczas masażu szyi oraz w ćwiczeniach kończyn górnych i dolnych. Oprócz odpowiedniego rozmiaru, liczy się materiał i jakość wykonania oraz maksymalne obciążenie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here