Wisła szlakiem Adama Małysza

0
1150
Wisła szlakiem Adama Małysza

Wisła to niewielka miejscowość Beskidu Śląskiego, którą na całą Polskę rozsławił pochodzący stąd skoczek Adam Małysz. Mimo że sportowiec zakończył już swoją karierę, do dziś ma wielu wiernych fanów, którzy wciąż pamiętają emocje, jakie towarzyszyły im podczas oglądania skoków narciarskich z udziałem słynnego mieszkańca Wisły. Władze miejscowości również nie zapomniały o Adamie Małyszu – w Wiśle na każdym kroku można znaleźć związane z nim atrakcje.

Wisła to również doskonałe miejsce wypadowe w góry – miejscowość z każdej strony jest otoczona pasmami górskimi, a jej bezpośrednich okolicach wytyczono ponad 150 szlaków pieszych i rowerowych. Miasto wyróżnia się też bogatą bazą noclegową, obejmującą zarówno luksusowe hotele ze strefą wellness, jak i prywatne apartamenty w górach czy pokoje w kameralnych pensjonatach. Wszystko to sprawia, że Wisła jest doskonałym miejscem na nocleg w górach – nie tylko dla fanów Adama Małysza (choć oni na pewno najbardziej docenią tutejsze atrakcje!).

Zobacz apartamenty Wisła!

Apartamenty w Wiście i atrakcje związane z Adamem Małyszem

Chcesz poznać bliżej tego wyjątkowego polskiego sportowca? W tych miejscach poczujesz jego ducha!

  • Skocznia narciarska Adama Małysza – w centrum Wisły znajduje się cały kompleks skoczni, a wśród nich ta, na której Adam Małysz rozpoczynał swoją karierę (to druga co do wielkości, zaraz po Wielkiej Krokwi, skocznia w mieście). Dawniej nosiła ona nazwę Malinka, jednak po ponownym otwarciu w 2008 roku postanowiono nadać jej imię słynnego polskiego skoczka.
  • Galeria Adama Małysza – można tu zobaczyć elementy wyposażenia skoczka oraz wszystkie trofea sportowe, które Adam Małysz zdobył podczas swojej kariery, m.in. cztery Kryształowe Kule czy medale igrzysk olimpijskich.
  • Czekoladowa figura Adama Małysza – w holu Domu Zdrojowego w Wiśle znajduje się 2,5-metrowa figura Adama Małysza wykonana z białej czekolady. Przy jej wykonaniu pracowało osiem osób przez 264 godzin. Na początku figura nie była zabezpieczona i wielu fanów chciało spróbować, jak smakuje (ktoś nawet… odgryzł ucho!) Właśnie dlatego kilka lat temu rzeźbę poddano renowacji i umieszczono w specjalnej szklanej gablocie.  
  • Aleja Gwiazd Sportu – tworzą ją tablice wykonane z brązu i wmurowane na głównym deptaku w mieście. To oczywiste, że nie mogło tu zabraknąć tablicy upamiętniającej Adama Małysza. Wśród wyróżnionych w ten sposób sportowców znaleźli się też m.in. Piotr żyła i Apoloniusz Tajner.

Wisła – wygodne apartamenty w górach

Po zwiedzaniu Wisły wypocznij w wygodnych apartamentach z oferty Sun&Snow, zapewniających wysoki stopień prywatności w pełni przystosowane do zapewnienia gościom bezpieczeństwa w czasach epidemii koronawirusa. Wszystkie obiekty są dezynfekowane i wietrzone po każdym pobycie, a biura obsługi klienta pracują zgodnie z reżimem sanitarnym (zachowywanie odstępów, dostępny płyn do dezynfekcji rąk itd.).

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here