Wybieramy klocki idealne dla dziewczynek!

0
1152

Wybranie odpowiedniej zabawki dla dziewczynki, to nie lada wyzwanie. Półki w sklepach pełne są elektronicznych gadżetów grających i mówiących. Część z nich, chociaż przyciąga uwagę dziecka, przyniesiona do domu szybko się nudzi. Idealnym pomysłem na zabawę są natomiast klocki. Rozwijają w dzieciach kreatywność i pobudzają wyobraźnię.

Wybierając serię klocków dla dziewczynki, musimy kierować się przede wszystkim kryterium wieku. Producent taką informację zamieszcza na opakowaniu, dzięki temu możemy sprytnie wybierać spośród dziesiątek ofert.

Na początek Lego Duplo

Zaczynając od najmłodszych księżniczek, to właśnie seria Lego Duplo dla małych dziewczynek będzie najlepsza. Mogą nią się bawić nawet 1,5 letnie maluchy. Cechuje je większy rozmiar klocków oraz mniejsza liczba elementów. Zestawy zbierane są tematycznie, każdy oferuje czytelną instrukcję krok po kroku. Wśród propozycji pojawiają się takie tematy jak zwierzątka, postacie z bajek czy odgrywanie roli.

Wśród bogatej oferty, jedną z ulubionych jest zestaw Lecznica dla zwierząt 10828. Propozycja idealna na fanek serialowej doktor Dośki. Zestaw zawiera figurki LEGO DUPLO: doktor Dośkę, Hallie a także pieska Findo i kota. Dziecko może zważyć kota na wadze a następnie przeprowadzić badanie na specjalnym stole do badań. Chore zwierzątko odpoczywa w budzie, a do karmienia go została załączona miska. Świetny zestaw dla dziewczynki w wieku od 2 do 5 lat.

Inna propozycja to Zamek z Krainy Lodu 10899. Zestaw zawiera figurki Anny, Elsy i Olafa z uwielbianej przez dzieci bajki Disneya. Dziewczynki bawiąc się tym zestawem mogą wcielać się w postacie księżniczek i odgrywać ulubione scenki. Przy okazji odkrywania relacji jakie łączą Annę i Else, rozwijają świadomość emocjonalną. W zestawie znajduje się do zbudowania Zamek z Krainy Lodu Disneya wraz ze zjeżdżalnią, stół, krzesła i wyposażenie kuchenne. Atrakcją jest specjalny, kolorowy klocek, przy pomocy którego można podświetlić zamek!

Wszystkie zestawy Lego Duplo znajdziesz na https://allegro.pl/kategoria/zestawy-duplo-17872

Klocki dla starszych dziewczynek

Nową i ciekawą propozycją jest zestaw Lego Unkitty dla dziewczynek. To wyjątkowa seria klocków pozwalająca na wejście do świata bohaterów Kiciorożkowa. Jeśli jesteście z dzieckiem miłośnikami tego serialu telewizyjnego koniecznie zobacz zestawy Lego Kicia Rożek.

Wśród propozycji dostępny jest min. zestaw LEGO UNIKITTY Czas na imprezę 41453, zawierający figurki ulubionych postaci: Kici Rożek, Księcia Piesia Rożka, Orłodyla i Mistrza Smutasa do zbudowania. Dzięki załączonym elementom takim jak stanowisko DJ-a z gramofonami, głośniki, balony czy obracającemu się parkietowi, dziewczynka zorganizuje niezłą imprezkę! Swoim gościom osłodzi czas wprowadzając wózek z wielkim tortem urodzinowym.

Laboratorium dr Lisiczki 41454 to kolejna atrakcyjna propozycja z serii Lego Kicia Rożek. Opakowanie oferuje zestaw ciekawy i zabawny, z mnóstwem zaskakujących funkcji. Znajdzie się tu skaner błyszczącej materii z działającym taśmociągiem, ruchomy stół do badań a nawet robotyczne ramiona, którymi można podnieść zbadaną księżniczkę Kicię. Wśród akcesoriów – butelki chemikaliów i kanistry błyszczącej materii!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here