Wygodne mierzenie temperatury

0
830
Wygodne mierzenie temperatury

Okres jesienno- zimowy to czas wzmożonych infekcji, zarówno wirusowych jak i bakteryjnych. Zawsze tak gdzie jest dużo ludzi, może to być szpital, ośrodek uzdrowiskowy czy szkoła (gabinet higienistki) szczególnie ważna  jest higiena i to by wszystkie działania były bezpieczne. Trzeba chronić zarówno chorą osobę przed dodatkowym narażeniem jak i personel. W domach sytuacja wygląda podobnie, przy najprostszej, najbardziej podstawowej czynności jak mierzenie temperatury należy przestrzegać pewnych zaleceń, by wszystko było łatwe i „czyste”.

Czym jest gorączka?

Gorączkę można określić jako obronę układu odpornosciowego, przed działaniem patogenów.  Objawiać się może zmęczeniem, brakiem sił, apatią, uczuciem zimna lub gorącą czy nadmierna potliwoscią. Za prawidłową temperaturę ciała przyjmuje się 36.6°C. Przy użyciu  tradycyjnych termometrów temperaturę mierzy się pod pachą, w uchu, w jamie ustnej czy odbycie. Przyznać trzeba, że te metody chociaż wygodne, to nie spełniają standardów higieny. Na przykład w domu dobrze by było gdyby każdy z domowników miał swój termometr, a i tak po każdym użyciu dezynfekował go . W warunkach szpitalnych czy innych placówkach, gdzie jest wielu pacjentów było by to trudne ze względu na pracę w pośpiechu. Na szczęście istnieje dobra alternatywa dla tradycyjnych termometrów- termometry bezdotykowe.

Wygodne sprawdzanie cieploty ciała

Bo na temperaturę ciała można również powiedzieć cieplota ciała. Termometry bezdotykowe są najpewniej najwygodniejszym miernikiem jaką ktoś ma temperature. Mają dużo zalet, ich użycie jest bardzo proste, wystarczy zbliżyć termometr do czoła osoby chorej na 2-3cm i najczęściej tylko  nacisnąć guzik, po czym termometr wyświetla wartość parametru, który zmierzył. Przy użyciu urzadzenia można zmierzyć temperaturę kilku lub kilkunatu osobą z rzędu, bez konieczności dezynfekcji, czyli kolejną zaletą jaką mają termometry bezdotykowe jest szybkość pomiarów.  By temperatura była mierzona z jak największą dokładnością termometr musi mieć dobre baterie, z czasowym ich zużyciem pomiar może nieco odbiegać od faktycznego stanu, ale by tego uniknąć jak wspomniano należy tylko zadbać o dobre baterie. Obecnie rynek medyczny i wszystkie produkty, jakie się na nim znajdują są ściśle kontrolowane, zatem również urządzenia pomiarowe, takie jak termometry powinny posiadać atest, i mają go. Bez przebadania czy termometr sprawdza temperaturę prawidlowo, mógł by nie zostać dopuszczonym do sprzedaży, zatem firmy dbają by ich produkty były jak najdokładniej przebadane.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here