Zegar ścienny jako dekoracja salonu – 5 niebanalnych pomysłów

0
398
Zegar ścienny

Szukasz niebanalnych dodatków, dzięki którym Twój salon nabierze oryginalności? Postaw na zegary ścienne z tarczami z nietuzinkowymi grafikami. Wybór takiego produktu na pewno będzie strzałem w dziesiątkę, ponieważ łączenie dekoracyjności i funkcjonalności jest obecnie w modzie. Sprawdź, jakie tła zegarów ściennych wprowadzą do Twojego salonu niepowtarzalny klimat.

Zegar z obrazem

Odpowiedni zegar może nawet zastąpić obrazy. Wystarczy wybrać model z tarczą, której design nawiązuje do świata sztuki. W nowoczesnych wnętrzach mogą sprawdzić się różnego rodzaju abstrakcje, awangardowe grafiki czy też inspiracje kubizmem. Z kolei do klasycznych pomieszczeń świetnie pasują zegary na płótnie z obrazami impresjonistycznymi bądź nastrojowymi pejzażami. Tarcze z motywami etnicznymi zaczerpniętymi ze sztuki afrykańskiej mogą natomiast wprowadzić do salonu egzotyczną nutę. Wybór jest tak spory, że znalezienie zegara odpowiadającego gustom domowników nie powinno być najmniejszym problemem.

Zegar z mapą świata

Zapaleni podróżnicy zdecydowanie powinni wprowadzić do salonu elementy nawiązujące do ich pasji. Świetnym wyborem mogą okazać się zwłaszcza zegary ścienne z tarczą przedstawiającą np. mapę świata bądź Europy. Można postawić na klasyczny zarys kontynentów, ale warto zwrócić uwagę również na bardziej oryginalne projekty np. z nazwami krajów wypełniającymi ich terytorium bądź zwierzętami występującymi w danej części świata. Niepowtarzalny klimat mogą wprowadzić tarcze z fragmentami starych map. Taki design idealnie pasuje do romantycznych wnętrz urządzonych w stylu retro.

Zegar z krajobrazem

Współczesny człowiek nie zawsze ma czas i możliwość częstego obcowania z naturą. W takiej sytuacji warto wprowadzić do domu dekoracje nawiązujące do świata przyrody. Jest to bowiem świetny sposób na odprężenie się po ciężkim dniu i relaks dla oczu. W ofercie sklepu internetowego Arttor można znaleźć zegary ścienne z tarczami przedstawiającymi zapierające dech w piersiach widoki. Wodospady, egzotyczne plaże, piękne zachody słońca nad morzem czy też romantyczne pola lawendy to zaledwie niewielka część dostępnych projektów.

Zegar ze zwierzętami

Niebanalną dekoracją salonu mogą być zegary z tarczą ze zwierzętami. Urocze koty czy też zabawne wiewiórki mogą skutecznie poprawić humor i wprawić w dobre samopoczucie już o poranku. Z kolei majestatyczny lew może wzmocnić wewnętrzną motywację do dążenia do osiągnięcia ambitnych celów. Klucze ptaków na tle nastrojowego krajobrazu to natomiast świetny sposób na pobudzenie kreatywności.

Zegar z efektem 3D

Dekoracje w nowoczesnym salonie powinny intrygować. I właśnie takie odczucia mogą wywołać zegary ścienne z tarczą z efektem 3D. Niesamowite wrażenie mogą zrobić zwłaszcza geometryczne spirale. Ciekawie prezentują się też bez wątpienia grafiki z widokiem Ziemi z kosmosu. Tarcza z podwodnym światem i rybami może z kolei z powodzeniem zastąpić akwarium. Warto ponadto zwrócić uwagę na projekty 3D inspirowane np. sportem bądź motoryzacją.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here