Zwiedzamy Wrocław na weekend

0
1161
Zwiedzamy Wrocław na weekend

Wiosną przyroda budzi się do życia, a wraz z nią nasza chęć do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pierwsze weekendy nadchodzącego sezony to doskonała okazja, aby połączyć aktywność na świeżym powietrzu z poznawaniem piękna polskich miast. Dziś proponujemy zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia.

Atrakcje Wrocławia na weekend

Wrocław ma do zaoferowania naprawdę solidną dawkę atrakcji, od tych związanych z historią miasta, przez wydarzenia kulturalne aż po obiekty przyrodnicze. Wybierając się na weekend do Wrocławia nie sposób zobaczyć wszystkiego. Dlatego wybraliśmy dla Was kilka atrakcji, które każdy powinien zobaczyć we Wrocławiu.

  • Wrocławski Rynek

To niewątpliwie jedno z najbardziej godnych polecenia miejsc we Wrocławiu mieszczących w sobie prawdziwe perełki architektury takie jak Ratusz, w którym obecnie znajduje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, a także Piwnica Świdnicka będąca jedną z najstarszych restauracji. Na samym Ratuszu znajduje się niezwykle okazały zegar astronomiczny zamontowany tam w 1580 roku. Kolejnym elementem, który warto zobaczyć na wrocławskim rynku jest Pręgierz, który w średniowieczu był miejscem, gdzie odbywały się egzekucje. Rynek otaczają liczne kamieniczki, które wyglądają niesamowicie i nadają wyjątkowego charakteru temu miejscu. Zachęcamy do tego, aby usiąść w jednej z licznych kawiarni i zrelaksować się obserwując życie toczące się na rynku. 

  • Pergola i Hala stulecia

Będąc we Wrocławiu nie można nie odwiedzić Pergoli. To piękny kompleks architektoniczno-przyrodniczy, w centrum którego znajduje się wzniesiona  w latach 1911-1913 Hala Stulecia obecnie pełniąca funkcje widowiskowo-sportowe. Tym, co przyciąga rzesze turystów do tego miejsca jest fontanna Multimedialna, której efekty wizualne można podziwiać przez większą część roku. 

Ostrów Tumski i Wyspa Słodowa

Ostrów Tumski to miejsce pełne romantyzmu i pięknej architektury. Największe wrażenie robi po zmroku, gdy jego uliczki oświecają latarnie. Tym, co jest niezwykłe w Ostrowie Tumskim to fakt, że latarnie zapalane są przez samego latarnika! Jeśli będziemy mieć szczęście, możemy na własne oczy uchwycić ten moment. Atrakcją Ostrowa tumskiego jest również Plac Kościelny i znajdujący się na nim Kościół Świętego Krzyża oraz Archikatedra Świętego Jana Chrzciciela.

Przechodząc przez Most Tumski, a następnie przez ulicę św. Jadwigi docieramy na Wyspę Słodową – miejsce uwielbiane przez studentów oraz osoby lubiące spędzać czas pod gołym niebem. Tu często odbywają się różnego rodzaju koncerty i imprezy kulturalne, a nad brzegiem rzeki zlokalizowane są puby i tawerny. Atrakcją tego miejsca jest również możliwość przejażdżki wodną taksówką. Ten punkt wycieczki będzie z pewnością idealnym miejscem na odpoczynek po całodniowym zwiedzaniu. 

Rowerem przez Wrocław

Jeśli zwiedzanie zabytków wrocławskich poszło na sprawnie, możemy poświęcić jeden dzień na aktywność fizyczną na rowerze miejskim. Tras rowerowych oraz parków czy ścieżek wzdłuż rzeki znajdziemy tu mnóstwo, więc amatorzy sportu rowerowego będą mogli dać upust swojej pasji. Polecamy wycieczkę po Parku Południowym, w sercu któĻrego znajduje się oczko wodne, Parku Szczytnickim zlokalizowanym obok wspomnianej wcześniej Pergoli czy przejażdżkę po Wyspie Opatowickiej. 

Zaletą poruszania się rowerem po Wrocławiu jest fakt, że tym środkiem transportu wygodnie dojedziemy niemal do każdego interesującego nas miejsca. Trasy rowerowe prowadzą przez atrakcyjne architektonicznie i przyrodniczo miejsca, więc możemy w ten sposób połączyć aktywność fizyczną ze zwiedzaniem. To również doskonały pomysł na zorganizowanie wycieczki śladami słynnych wrocławskich krasnali. 

Noclegi we Wrocławiu

Baza noclegowa we Wrocławiu jest doskonale zorganizowana, więc każdy znajdzie miejsce do spania na miarę swoich potrzeb i oczekiwań. Wiele hosteli zlokalizowanych jest wokół wrocławskiego rynku, więc będzie to świetna baza wypadowa do zwiedzania miasta.  

We Wrocławiu wiele osób oferuje rownież nocleg w ramach AirBNB, więc możemy naprawdę tanio upolować przytulny nocleg na weekend.

Weekend we Wrocławiu – koszty

Spędzenie weekendu we Wrocławiu nie będzie zbyt dużym obciążeniem naszego budżetu, gdyż większość atrakcji zobaczymy zupełnie za darmo. Musimy się jednak przygotować na wydatki związane z noclegiem, transportem oraz kilkoma biletami wstępu. Do tego koniecznie trzeba spróbować wrocławskich specjałów w klimatycznych restauracjach i pubach. Koszt takiego wyjazd dla jednej osoby może się zamknąć w kwocie 300zł. Jeśli nawet taka kwota przekracza nasze możliwości finansowe, chwilowym ratunkiem może być niewielka pożyczka przez internet, którą spłacimy w ciągu miesiąca. Pożyczka w kwocie 300zł pozwoli nam sfinansować nocleg, wyżywienie i atrakcje podczas wrocławskiej wycieczki, która dostarczy nam mnóstwa wrażeń i z pewnością zachęci do ponownego odwiedzenia tego pięknego miasta Dolnego Śląska. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here