Czy warto zainwestować w wózek 2w1 lub 3w1?

0
6233
Czy warto zainwestować w wózek 2w1 lub 3w1

Wózek 2w1 i 3w1 to zestaw, który rośnie razem z dzieckiem, łatwo można go dopasować do zmieniających się potrzeb i wzrostu dziecka. Dobrze dobrany wózek wielofunkcyjny z gondolą to jedyny wózek, jakiego potrzebujesz dla dziecka. Jest tańszy aniżeli kupno wózka z gondolą i wózka spacerowego oddzielnie i wygodny w codziennym użytkowaniu.

Wielofunkcyjny wózek 2w1 i 3w1 – co to jest?

Wózek 2w1 i 3w1 to wielofunkcyjny wózek, który jest przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka gondolą, w której dziecko podróżuje w bezpiecznej pozycji leżącej. Po ukończeniu 6 miesiąca życia lub kiedy dziecko zacznie samodzielnie siedzieć, wózek taki z łatwością można przekształcić w komfortowy, pełnowymiarowy wózek spacerowy, dedykowany dla dzieci do 3 – 4 życia.

Zestaw 2w1 składa się z trzech części: stelaża, gondoli dla noworodków i siedziska spacerówki. Natomiast zestaw 3w1 zawiera: stelaż wózka, gondolę dla noworodka, siedzisko spacerówki i pierwszy fotelik samochodowy 0-13 kg, który można montować na stelażu wózka w zastępstwie gondoli, tworząc wygodny zestaw podróżny.

Czy warto inwestować w wózki wielofunkcyjne?

Wózki wielofunkcyjne to najbardziej budżetowe rozwiązania, ponieważ kompletując wyprawkę dla dziecka, płacimy za jeden wózek, który rośnie razem z dzieckiem. Niemniej wśród nich znajdują się również wózki dziecięce klasy premium jak np. bardzo popularny Cybex Priam. Zestawy wózka z gondolą i fotelikiem to inwestycja na najbliższe 3-4 lata. W skład zestawu 2w1 wchodzi stelaż, gondola, z którą tworzymy bezpieczny i komfortowy wózek dla dzieci od urodzenia do 6 miesiąca życia lub do czasu aż dziecko zacznie samodzielnie siedzieć. Kolejnym elementem zestawu 2w1 jest siedzisko spacerówki, które montujemy na stelażu wózka, kiedy dziecko wyrośnie z gondoli.

W przypadku wózków dziecięcych 3w1 w zestawie znajduje się wielofunkcyjny stelaż, gondola, siedzisko spacerówki i pierwszy fotelik samochodowy, który można montować na stelażu wózka w zastępstwie gondoli. Wózki 3w1 to najbardziej budżetowe rozwiązanie. Płacimy tylko raz i otrzymujemy wózek głęboki, wózek spacerowy, fotelik samochodowy i wygodny zestaw podróżny. Zestawy są nieco droższe od wózka z gondolą i tradycyjnej spacerówki, ale tańsze niż każdy z wózków kupowany oddzielnie. W przypadku wózków 3w1 można zaoszczędzić jeszcze więcej, gdyż w komplecie znajduje się również fotelik samochodowy kompatybilny ze stelażem wózka.

Dlaczego warto zainwestować w wózek 2w1 i 3w1?

  • Zestawy zawierają gondole, co oznacza, że nie trzeba kupować wózka głębokiego, z którego korzystamy zaledwie przez kilka pierwszych miesięcy życia dziecka, więc płacimy tylko za jeden wózek.
  • Wielofunkcyjne wózki 2w1 i 3w1 mają szeroki zakres regulacji, co oznacza, że rosną razem z dzieckiem i łatwo jest dopasować wózek do zmieniających się potrzeb dziecka.
  • Są kompatybilne z fotelikami samochodowymi, z którymi tworzą wygodny zestaw podróżny. Do zestawu 2w1 trzeba dokupić fotelik i adaptery, natomiast wybierając wózek 3w1, wszystko znajduje się w zestawie.
  • Zestawy 2w1 i 3w1 to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu wózek spacerowy czeka na dziecko już od pierwszych dni życia.
  • Gondola znajdująca się w zestawie zamontowana na stelażu wózka tworzy bezpieczny, pełnowymiarowy i komfortowy wózek głęboki.
  • To najtańsze rozwiązanie, w cenie jednego wózka otrzymujemy dwa wózki, a w przypadku zestawu 3w1 wózek głęboki, wózek spacerowy, fotelik samochodowy i wygodny zestaw podróżny. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba przekładać śpiącego dziecka z nosidełka do gondoli. Przykładem bardzo popularnego fotelika samochodowego który tworzy zestawy 3w1 jest Cybex Aton.  Zestaw podróżny umożliwia szybki montaż fotelika ze śpiącym dzieckiem na stelaż wózka. Pamiętaj jednak, że fotelik samochodowy nie może zastąpić całkowicie gondoli, dzieci do 6 miesiąca życia powinny spacerować w rekomendowanej pozycji leżącej.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając wózek 3w1?

W wózkach dla dzieci 3w1 najważniejszym elementem jest fotelik samochodowy 0-13 kg, czyli pierwszy fotelik dedykowany dla dzieci już od pierwszych dni życia. Wybór zestawu należy rozpocząć od znalezienia wielofunkcyjnego wózka z bezpiecznym fotelikiem samochodowym. To fotelik zapewnia bezpieczeństwo dziecku. Pamiętaj, ten wybór może zadecydować o zdrowiu, a nawet życiu dziecka, dlatego wózek to drugorzędna kwestia. Na rynku dostępne są porządne wózki 3w1, w których każdy element zestawu jest wykonany z najwyższej jakości materiałów. Kupując wózek dziecięcy3w1, nie musisz rezygnować z wygody czy designu na rzecz bezpieczeństwa. Nawet funkcjonalne zestawy z bezpiecznym fotelikiem 0-13 kg są tańsze, aniżeli kupno każdego akcesorium oddzielnie. Kupując zestaw, nie musisz z niczego rezygnować.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here