Funkcjonalny pokój dla dziecka – o czym należy pamiętać

0
23101

W dziecięcym pokoju najważniejsza jest funkcjonalność. Dzięki temu z jeszcze większą łatwością możesz wyznaczyć osobne strefy – do zabawy, nauki i odpoczynku. Jednocześnie nie będziesz mieć problemów z przechowywaniem wszystkich ubrań, zabawek, butów czy dodatkowych akcesoriów. Dlatego przekonaj się, na co zwrócić uwagę, aby dziecięca sypialnia była naprawdę praktyczna.

Czym wyróżnia się funkcjonalny pokój dla dziecka?

Solidny i bezpieczny materiał

Jedną z kluczowych kwestii w przypadku wyboru wyposażenia do pokoju dziecięcego jest odpowiedni materiał. Przede wszystkim zadbaj o to, aby był bezpieczny nawet dla najmłodszych. Poza tym musi być trwały, bo tylko wtedy poradzi sobie z kolejnymi energicznymi zabawami i nadal będzie świetnie wyglądać. Właśnie z tego powodu tak popularne są meble dla dzieci drewniane. W końcu to naturalne tworzywo, które jest ekologiczne, przyjazne dla środowiska naturalnego, a do tego solidne i stylowe. Nie będziesz też mieć problemów z konserwacją wyposażenia czy nawet z jego odnowieniem – wystarczy, że pomalujesz meble farbą przeznaczoną do kontaktu z dziecięcą skórą.

Budząca zaufanie kolorystyka

Czy wiesz, że kolory wykorzystane w pokoju dziecięcym mają naprawdę ogromne znaczenie? Dlatego nie lekceważ tego aspektu, tylko wspomóż w ten sposób rozwój maluchów, wpłyń pozytywnie na ich nastrój i zachęć do nauki. Właśnie takie działanie mają subtelne pastelowe odcienie zieleni, błękitu, fioletu, różu, czerwieni czy beżu. Ciekawym rozwiązaniem są również białe ściany. Pamiętaj o tym, że te ciekawe barwy sprawdzą się także na wyposażeniu typu szafy, stoliki nocne czy komody.

Sporo miejsca do przechowywania

Na pewno doskonale wiesz, że w pokoju dziecięcym jest naprawdę sporo drobnych przedmiotów i zabawek, które musisz gdzieś schować. Dlatego tak ważne jest to, żebyś wziął to pod uwagę już na etapie aranżacji wnętrza. Szybko przekonasz się, że pomieszczenie zyskuje funkcjonalny charakter, jeśli dobrze zagospodarujesz wolną przestrzeń. Wykorzystaj miejsce pod łóżkiem, stawiaj na sprytne meble ze schodkami w postaci szuflad, a także na wygodne półki, gdzie ułożysz kosze z kolejnymi drobiazgami.

Wyposażenie dopasowane do wieku dziecka

Dziecięca sypialnia stanie się jeszcze bardziej praktyczna, jeśli dopasujesz ją do potrzeb malucha. Dlatego w trakcie urządzania kieruj się przede wszystkim tym, ile maluch ma lat i czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju. Dobrym pomysłem będzie mały stolik, przy którym najmłodsi mogą rysować i pisać. W przypadku starszych dzieci niezbędnym elementem wyposażenia jest biurko z wygodnym krzesłem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here