5 kwestii, które warto dobrze przemyśleć podczas organizacji chrztu

0
300
5 kwestii, które warto dobrze przemyśleć podczas organizacji chrztu

Chrzest dziecka to pierwsza ważna impreza rodzinna w życiu młodych rodziców. W przypadku braku doświadczenia w organizacji takich wydarzeń łatwo zapomnieć o istotnych szczegółach. Z tego powodu na długo przed rozpoczęciem przygotowań warto dobrze przemyśleć najważniejsze kwestie. Sprawdź, o czym należy pamiętać podczas planowania chrzcin dziecka.

Miejsce

Pierwszym punktem na liście rzeczy do zrobienia powinno oczywiście być znalezienie miejsca, w którym odbędzie się chrzest. Na początek należy ustalić możliwe daty uroczystości w kościele, w którym rodzice chcieliby ochrzcić malucha. Następnie warto poszukać w pobliżu restauracji, w której w wybranym terminie będzie można zorganizować przyjęcie. Warto wybrać miejsce, którego wystrój będzie odpowiadać wymarzonemu stylowi imprezy. W ten sposób profesjonalne zdjęcia z chrztu będą jeszcze piękniejsze. Należy też sprawdzić menu restauracji, a także warunki rezerwacji i opinie o firmie.

Daty

Niezmiernie ważną kwestią podczas organizacji chrztu powinno być przemyślenie wyboru dnia uroczystości. Wiele osób decyduje się na ochrzczenie dziecka wiosną bądź latem, co oczywiście ma związek z większymi szansami na korzystne warunki pogodowe. Zdjęcia plenerowe z imprezy w cieplejszych miesiącach również mogą wyglądać lepiej, jednak należy liczyć się z dużym obłożeniem w okolicznych restauracjach. Ponadto warto się dowiedzieć, czy wybrana data uroczystości pasuje planowanym chrzestnym. Ważne jest także skonsultowanie z księdzem najważniejszych terminów dotyczących załatwienia niezbędnych formalności.

Dokumenty

Organizacja chrztu wiąże się również z koniecznością skompletowania niezbędnych dokumentów. Tę kwestię warto omówić z księdzem już podczas pierwszego spotkania.. W ten sposób można mieć pewność, że podczas przygotowań nie zabraknie czasu na dostarczenie m.in. akt urodzenia dziecka, akt ślubu kościelnego rodziców czy też zaświadczenia potwierdzające, że przyszli chrzestni mogą pełnić taką funkcję. Warto zebrać potrzebne dokumenty możliwie jak najwcześniej, co pozwoli uniknąć stresu tuż przed uroczystością.

Ubrania

Zakupu ubrań na chrzest również lepiej nie zostawiać sobie na ostatnią chwilę. Znalezienie strojów dla rodziców odpowiednio wcześnie zmniejsza stres i umożliwia stworzenie wymarzonych stylizacji, które będą pasować do stylu uroczystości. Ponadto warto poświęcić nieco czasu na wybór ubranek dla dziecka. W tym przypadku warto uwzględnić fakt, że np. za dwa miesiące maluch może być znacznie większy.

Fotograf

Choć teoretycznie można samemu zrobić zdjęcia podczas imprezy, to warto zatrudnić fotografa. Profesjonalista może uwiecznić ważne momenty uroczystości w zupełnie inny sposób niż amator. Ponadto świetnym pomysłem może być rodzinna sesja przed obiektywem fotografa z firmy Zatrzymać Chwilę. Taką pamiątkę z chrztu można później oprawić w ramkę i postawić bądź zawiesić np. w salonie. Warto również pomyśleć np. o zatrudnieniu specjalisty od nagrywania filmów z uroczystości rodzinnych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here