ABC migreny

0
1099
Migrena

Ustalenie najlepszego leczenia migreny może zająć trochę czasu. Być może będziesz musiał wypróbować różne rodzaje lub kombinacje leków, zanim znajdziesz najskuteczniejsze. Jeśli okaże się, że nie możesz poradzić sobie z migrenami za pomocą leków dostępnych bez recepty, Twój lekarz rodzinny może przepisać coś silniejszego.

Większość ludzi uważa, że ​​spanie lub leżenie w zaciemnionym pokoju jest najlepszą rzeczą do zrobienia podczas ataku migreny. Inni uważają, że jedzenie czegoś pomaga lub zaczynają czuć się lepiej, gdy zachorują.

Wiele osób cierpiących na migreny uważa, że ​​leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, takie jak paracetamol, aspiryna i ibuprofen, mogą pomóc złagodzić ich objawy. Zwykle są one najbardziej skuteczne, jeśli przyjmowane przy pierwszych oznakach ataku migreny, ponieważ daje im to czas na wchłonięcie się do krwiobiegu i złagodzenie objawów migreny.

Nie zaleca się czekania, aż ból głowy się pogorszy, przed zażyciem środków przeciwbólowych, ponieważ często jest już za późno, aby lek zadziałał. Tabletki rozpuszczane w szklance wody (rozpuszczalne środki przeciwbólowe) są dobrą alternatywą, ponieważ są szybko wchłaniane przez organizm. Przyjmując dostępne bez recepty środki przeciwbólowe, należy za każdym razem przeczytać instrukcje na opakowaniu i przestrzegać zaleceń dotyczących dawkowania.

Dzieci poniżej szesnastego roku życia nie powinny przyjmować aspiryny, chyba że jest to pod kierunkiem lekarza. Aspiryna i ibuprofen nie są również zalecane dla osób dorosłych, u których w przeszłości występowały problemy żołądkowe, takie jak wrzody żołądka, problemy z wątrobą lub problemy z nerkami.

Częste przyjmowanie jakichkolwiek środków przeciwbólowych może pogorszyć migreny. Migrena jest czasami nazywana bólem głowy spowodowanym nadużywaniem leków lub bólem głowy przeciwbólowym. Porozmawiaj z lekarzem rodzinnym, by ustalić jak ma wyglądać leczenie migreny. Jeśli musisz wielokrotnie używać środków przeciwbólowych lub leki przeciwbólowe dostępne bez recepty nie są skuteczne. Mogą przepisać silniejsze środki przeciwbólowe lub zalecić stosowanie leków przeciwbólowych razem z tryptanami.

Jeśli wystąpi podejrzenie, że częste stosowanie środków przeciwbólowych powoduje bóle głowy, lekarz może zalecić zaprzestanie ich stosowania. Możesz wejść na wrosinski.pl, aby uzyskać dodatkowe informacje. Jeśli zwykłe środki przeciwbólowe nie pomagają złagodzić objawów migreny, należy umówić się na wizytę u lekarza rodzinnego. Mogą zalecić przyjmowanie leków przeciwbólowych oprócz leków zwanych tryptanami i prawdopodobnie leków przeciwbólowych.

Leki Triptan są specyficznym środkiem przeciwbólowym na migrenowe bóle głowy. Uważa się, że działają poprzez odwracanie zmian w mózgu, które mogą powodować migrenowe bóle głowy.
Powodują zwężenie (kurczenie się) naczyń krwionośnych wokół mózgu. To odwraca rozszerzenie naczyń krwionośnych, które uważa się za część procesu migreny.
Tryptany są dostępne w postaci tabletek, zastrzyków i aerozoli do nosa.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here