Baseny dla dzieci – bezpieczna zabawa w wodzie

0
322
Baseny dla dzieci

Basen dla dzieci to jeden z podstawowych elementów wyposażenia ogrodu w rodzinach, w których znajdują się maluchy. Woda jest jednym z przyjemniejszych „gadżetów” do zabawy, a w upalne dni przynosi przyjemne ukojenie. Nic więc dziwnego, że większość dzieci marzy o basenie w swoim ogródku. Co zrobić, by dzieci bawiły się w takim basenie bezpiecznie?

Baseny dla dzieci – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli w ogródku stanie basen dla dziecka, niewątpliwie musimy skupić się na bezpieczeństwie malucha. O czym pamiętać podczas jego zabawy w basenie?

  • Dziecko nigdy nie powinno zostawać w ogrodzie samo. Nawet małe zachłyśnięcie wodą może się okazać bardzo niebezpieczne. Dlatego powinno być stale pod opieką dorosłych. 
  • Ilość wody w basenie powinna być dopasowana do wieku i umiejętności dziecka. Lepiej unikać głębokich basenów, jeśli mamy do czynienia z kilkulatkiem, który nie umie pływać. Warto go również wyposażyć w basenowe gadżety, takie jak dmuchane rękawki, czy dmuchana kamizelka. 
  • Woda w basenie nie powinna być zbyt zimna. Warto pozostawić ją do momentu, kiedy się ogrzeje dzięki słońcu lub dolać do niej trochę gorącej wody. Zbyt zimna woda podczas wchodzenia może wywoływać nieprzyjemne i często niebezpieczne skurcze. 
  • Nikt nie powinien wchodzić do basenu, jeśli odbywa się jego czyszczenie przy użyciu jakichkolwiek środków chemicznych.

Przy stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa zabawa w basenie nie będzie generować niepotrzebnego ryzyka. Dziecko nadal może się przy tym bawić wyśmienicie!

Baseny dla dzieci – jakie wybierać?

baseny ogrodowe dla dzieci

Wiele zależy od tego, czego oczekujemy od ogrodowego basenu dla dziecka. Niewątpliwie należy zwrócić uwagę na takie elementy jak:

  • Rozmiar – maleńkie baseny są w zupełności wystarczające dla niemowląt i małych dzieci. Nieco większe baseny warto zafundować kilkulatkom. Natomiast maluchy, które potrafią pływać z powodzeniem mogą korzystać z basenu takich samych rozmiarów, jak dorośli. 
  • Kształt i kolorystyka – wbrew pozorom dla wielu dzieci może być to ważne. Maluchy mają swoje preferencje kolorystyczne, a niektóre kształty basenów mogą pobudzać ich wyobraźnię i zachęcać do zabawy. Warto to wykorzystać i podarować im coś, co przyniesie prawdziwą radość. 
  • Wytrzymałość basenu również jest ważna. Jeśli będzie bawić się w nim większa grupa dzieci – zdecydowanie warto kupić basen z grubszego i bardziej wytrzymałego materiału. Unikniemy wówczas pęknięć i przetarć, które mogą pojawiać się w najtańszych basenach z cienkiego tworzywa. 

Sprawdź ofertę bezpiecznych basenów dla dzieci na https://yupi.pl/pl/menu/baseny-402.html 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here