Botki na słupku – idealne buty na jesień i zimę!

0
844
Botki na słupku

Każda kobieta chce wyglądać stylowo i pięknie bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Latem zadanie jest jednak znacznie ułatwione, gdyż ciepłe powietrza zachęca do wybierania butów na wysokim obcasie, na przykład sandałków. Tymczasem jesień i zima nastrajają do chodzenia w płaskim obuwiu, a nie na szpilce. Rozwiązaniem są botki na słupku – idealne obuwie zarówno na jesienne, mokre dni, jak i zimowe, te znacznie chłodniejsze.

Wczesna i późna jesień

Botki na słupku warto zacząć nosić już wczesną jesienią. Nawet, gdy temperatury na zewnątrz są jeszcze stosunkowo wysokie, poranki i wieczory zwykle są już bardzo zimne. Temperatura przy gruncie spada do kilku stopni, a na kontakt z podłożem są narażone właśnie nasze stopy. Noszenie nieodpowiedniego obuwia może zakończyć się przeziębieniem czy bólami stawów. Dlatego też idealnym wyborem są botki na słupku. Pasują one zarówno do spodni, jak i do sukienki czy spódnicy. Buty te można dobrać do swoich preferencji – niektóre kobiety wolą bowiem obuwie na nieco niższym obcasie, inne zaś na wysokim. Dodatkowo botki wykonane ze skóry czy innych materiałów wodoodpornych zabezpieczają przed deszczem, którego zwykle jesienią, nawet tą wczesną, nie brakuje. Warto o tym pamiętać, gdyż decydując się na trampki czy adidasy możemy wrócić do domu z przemoczonymi stopami, a stąd już tylko krok do kataru i przeziębienia.

Botki na zimę

Zakup botków na słupku to świetny pomysł dla osób, które nie lubią często zmieniać obuwia. Sprawdzają się one także zimą, kiedy temperatury na dworze spadają poniżej zera. Wtedy też mamy do czynienia z przymrozkami, które nie zachęcają do noszenia butów na szpilce, gdyż istnieje ryzyko poślizgnięcia się na niej. Dlatego też warto wybrać botki na słupku, które zapewniają idealny wygląd bez obawy o stabilność chodzenia po zamrożonej powierzchni. Wybór botków na słupku sprawdza się w przypadku każdego typu figury, gdyż obuwie te świetnie modeluje i wydłuża nogi. Kobieta czuje się w nim pięknie, dlatego też zimowy, ponury dzień od razu wydaje się być lepszym. Co ważne, botki na słupku można nosić przez całą zimę. W ostatnich latach polskie zimy są wyjątkowo łagodne, dlatego też nie ma konieczności zakładania wysokich, ciepłych kozaków. Wręcz przeciwnie, jest to niezdrowe, gdyż stopa poci się nadmiernie w tego typu bucie, co może powodować różnego typu choroby. Natomiast botki na słupku to lekkie obuwie, które jednocześnie zapewnia ciepło, a z drugiej strony także doskonały wygląd i uzupełnienie każdej stylizacji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here