Chcesz kupić nowy, wydajny telefon? Przeczytaj, na co zwrócić uwagę

0
983
wydajny telefon

Smartfony to coś więcej niż tylko centrum multimedialnej rozrywki. Obecnie pełnią funkcje m.in. mobilnego banku, osobistej nawigacji, zdalnego biura. Jednak, by podołać tylu zadaniom, muszą być bardzo dobrej jakości.

Samsung Galaxy S20 Plus: rozmiar

Tu zasada jest prosta – jeżeli chcemy, żeby smartfon był czymś więcej niż telefonem i odtwarzaczem muzyki, potrzebujemy dużego wyświetlacza. Obecnie producenci prześcigają się w projektowaniu coraz większych smartfonów. Przykładowo, wydajny Samsung Galaxy S20 Plus to ekran o przekątnej 6,7 cala, a iPhone 11 Pro Max – 6,5 cala. Na takim ekranie możemy nie  tylko oglądać filmy, ale i pracować, np. wykorzystując mobilną wersję pakietu Microsoft Office.

Samsung Galaxy S20 Plus: procesor

Nawet największy smartfon nie będzie działał dobrze, jeżeli w środku nie znalazło się miejsce dla wydajnego układu. Liderem pod tym względem wydaje się Apple z rewelacyjnymi układami Bionic, jednak najwydajniejsze Snapdragony stosowane w wielu urządzeniach z androidem oraz Exynosy od Samsunga (np. model 990, w który wyposażony jest np. Samsung Galaxy S20 Plus) również zapewniają wymaganą wydajność.

Samsung Galaxy S20 Plus: aparaty

Pod tym względem rozpiętość oferty jest ogromna. Każdy ekspert ma swoje indywidualne preferencje. Niektórzy wskażą na niewątpliwe zalety iPhone’a, inni z uznaniem wypowiedzą się na temat współpracy marki Leica z Huawei. Prawdą jest jednak, że nowoczesny smartfon powinien oferować układ złożony z kilku obiektywów. Na przykład Samsung Galaxy S20 Plus ma główny aparat składający się z czterech obiektywów o bardzo dobrych parametrach, a konkurencyjny iPhone ma trzy obiektywy. W przypadku prostszych układów zawsze zachodzi podejrzenie, że – nieważne, jak dobry byłby software – zdjęcia będą odstawać jakością od dzisiejszych standardów.

Samsung Galaxy S20 Plus: bateria

Pojemna bateria może wydać się banałem, jednak zawsze trzeba sprawdzić, jakie ogniwo zaproponował producent. Obracając się tylko w kręgu telefonów, które dotąd wykorzystywaliśmy jako przykłady, można dostrzec przerażające wręcz różnice. Samsung Galaxy S20 Plus ma litowo-polimerową baterię o pojemności aż 4500 mAh. Dla porównania w iPhonie 11 Pro Max zastosowano już mniejsze ogniwo 3969 mAh, a w dodatku jest to bateria litowo-jonowa. Budżetowy iPhone SE (2020) ma zaś zawstydzająco słabą baterię, szczególnie jeżeli punktem odniesienia będą, podobnie wyceniane, flagowce Huawei lub Xiaomi, które oferują pojemne i nowocześnie zaprojektowane baterie.

Wybierając smartfona, warto sprawdzić nie tylko oferty w sklepach, ale również u operatorów telefonicznych. Przykładowo, sieć Play oferuje model Samsunga Galaxy S20 Plus w atrakcyjnej cenie. Wejdź na stronę i sam się przekonaj!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here