Co jest ważne przy zakupie nowych okularów?

0
176
Co jest ważne przy zakupie nowych okularów

Okulary korekcyjne to dla wielu osób nieodłączny element życia codziennego. Warto by przede wszystkim spełniały one swoje zadanie, czyli zapewniały dobre widzenie. Jeśli używasz jedne oprawki od bardzo dawna, to może się zdarzyć, że są one porysowane lub zniekształcone. Być może to znak, że czas pomyśleć o czymś nowym. Łatwiej jest powiedzieć niż zrobić prawda? Od czego zacząć? Co jest ważne przy zakupie nowych okularów? Podpowiadamy!

Kształt i rozmiar oprawek

Pierwszym aspektem, jaki brany jest pod uwagę podczas zakupu nowych okularów powinien być kształt oraz rozmiar opraw. To od tego zależy, czy będziesz dobrze czuł się w określonym modelu okularów. Powinien on być dla nas estetyczny i dobrany do typu urody. Jeśli poprzednie oprawki dobrze Tobie leżały, czułeś się w porządku i chcesz celować w nowe okulary podobne do poprzednich – pół drogi za Tobą. Gdy czujesz, że znudził się Tobie dotychczasowy model i pragniesz odmiany – skorzystaj z wirtualnej przymierzalni okularów lub zamów kilka oprawek do domu i zdecyduj, w której czujesz się najlepiej. Możesz to zrobić bez obaw w optyku internetowym wOkularach.pl.

Przed zakupem dobrze jest zmierzyć swoje stare okulary i na tej podstawie wybierać nowy model. To niezwykłe ułatwienie w zakupach przez internet.

Szkła okularowe

Równie ważny aspekt w okularach to szkła korekcyjne. Powinny być przede wszystkim dobrane pod względem wady wzroku. Nie mogą być zbyt mocne ani za słabe. Aby korekcja była zawsze właściwa, warto regularnie badać wzrok https://www.wokularach.pl/blog/badanie-wzroku-jak-czesto-nalezy-je-wykonywac. W ten sposób wiesz, czy okulary odpowiadają Twojej wadzie wzroku. Od wady wzroku zależeć też może indeks soczewki, czyli jej grubość. Im wyższa wada wzroku tym ta soczewka okularowa może być grubsza. Dlatego właśnie są potrzebne indeksy soczewek, które sprawiają, że szkła okularowe mogą się dobrze prezentować nawet w najbardziej cienkiej oprawce.

Powłoki uszlachetniające

Gdy już wybierzesz oprawę korekcyjną i znasz swoją wadę wzroku to warto zadbać o dodatkowe powłoki w okularach, które wpłyną na komfort widzenia. Absolutnym must have, jest z pewnością antyrefleks (zob.  https://www.wokularach.pl/blog/antyrefleks-co-to-kolory-i-rodzaje). Niweluje on odblaski, które ograniczają widzenie. Dodatkiem, który poprawi jakość widzianego obrazu jest też powłoka blue control. Chroni ona przed niebieskim światłem emitowanym przez urządzenia z ekranami elektronicznymi.

Poza powłokami, które chronią oczy, są też dostępne utwardzenia lub dodatki oleofobowe i hydrofobowe. Mają one za zadanie pomóc właścicielowi okularów w utrzymaniu ich w większej czystości. Powierzchnia hydrofobowa ogranicza parowanie soczewek okularowych oraz ułatwia spływanie wody po ich powierzchni, więc ogranicza zacieki.

Marka okularów

Pewnie wiele osób właśnie konkretną marką kieruje się od samego początku, gdy myśli o zakupie nowych okularów. Warto wiedzieć, że często markowe okulary od najpopularniejszych projektantów mody są droższe niż te mniej znanych brandów. Jeśli zależy Tobie na okularach, które spełnią swoje zadanie korygowania wady wzroku i szukasz bardziej ekonomicznych rozwiązań – nie ograniczaj się tylko do Ray Bana, a spróbuj np. okulary marki Senja lub Belutti.

Jeśli zatem planujesz zakup nowych okularów i nie wiesz od czego zacząć, warto wziąć pod uwagę te kilka najważniejszych aspektów. W trakcie poszukiwania najlepszej opcji dla siebie z pewnością Twoja wiedza się zwiększy, więc łatwiej będzie Tobie znaleźć okulary dla siebie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here