Czteryrzeczy, które warto wiedzieć o kwasie hialuronowym. Znasz wszystkie jego właściwości?

0
649
Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy znajduje szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej, lecz nie tylko. Jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie ludzkim, dlatego też jest bardzo dobrze przyjmowana przez naszą skórę, czy komórki. Oto cztery rzeczy, które warto wiedzieć o kwasie hialuronowym.

Na bóle stawów

Hialuronian sodu, czyli potocznie kwas hialuronowy, znajduje się między innymi w chrząstce stawowej. To dzięki niemu nasze stawy mogą pracować w prawidłowy sposób. Niestety, proces starzenia sprzyja ubywaniu kwasu hialuronowego z organizmu, przez co wiele osób w dojrzałym wieku uskarża się na problemy ze stawami, a co za tym idzie – z poruszaniem się. Kwas hialuronowy pozwala przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki czemu wykonywanie ruchów nie sprawia dużego bólu. Lekarze zalecają, aby stosować kwas hialuronowy w kapsułkach, bądź w zastrzykach, aby zwiększyć jego działanie.

Na zrosty pooperacyjne

Obecnie coraz więcej osób boryka się z problemem powstawaniu zrostów pooperacyjnych. Ich leczenie nie jest, niestety, proste, dlatego najlepiej zapobiegać ich powstawaniu. Naszym sprzymierzeńcem będzie w tym przypadku kwas hialuronowy, który tworzy naturalną barierę oddzielającą tkanki regenerujące się po zabiegu operacyjnym. Dzięki temu w całkowicie naturalny sposób zapobiega on powstawaniu zrostom. Najlepszym rozwiązaniem będzie kwas hialuronowy w żelu, który zaaplikujemy bezpośrednio w miejsce, w którym mogą powstawać zrosty. Żel powinniśmy stosować możliwie jak najszybciej po wykonaniu zabiegu operacyjnego. Jest to stosunkowo łatwo dostępny produkt, na przykład hyalobarrier gel-endo w aptece internetowej kupimy bez żadnego problemu, nie musimy także posiadać recepty lekarskiej. Co ważne, przed zakupem warto porównać ceny preparatów czy leków zawierających kwas hialuronowy, dostępnych w aptekach internetowych. Umożliwia to na przykład serwis gdziepolek.pl.

Do pielęgnacji skóry

Kwas hialuronowy sprawia, że nasza skóra jest bardziej elastyczna i sprężysta, a zatem rzadziej pojawiają się na niej zmarszczki. Niemniej jednak z wiekiem ilość kwasu hialuronowego spada, dlatego warto stosować kosmetyki z hialuronianem sodu do pielęgnacji skóry. Najlepszym wyborem będą:

  • serum regenerujące,
  • balsamy do ciała,
  • balsamy do ust i okolic oczu.

Kosmetyki te wystarczy tylko delikatnie rozprowadzić na skórze i wklepać. Efekty ich stosowania mogą być widoczne już po kilku dniach, lecz często nasza skóra potrzebuje nieco więcej czasu, aby odpowiednio się zregenerować.

Do pielęgnacji włosów

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kwas hialuronowy przeznaczony jest również do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Jego właściwości są następujące:

  • przyspiesza wzrost włosów,
  • regeneruje i nawilża włosy oraz skórę głowy
  • odbudowuje uszkodzoną strukturę włosa,
  • uzupełnia ubytki w łodydze włosa.

Aby w pełni wykorzystać działanie kwasu hialuronowego, możemy dodać jego niewielką ilość do szamponu czy odżywki. Obecnie możemy również kupić kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy, które zawierają już w sobie kwas hialuronowy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here