Czy kupowanie online na AliExpress to dobry pomysł?

0
444
kupowanie online na AliExpress

AliExpress to chiński gigant internetowy, który jest synonimem tanich zakupów online. W obecnym czasie coraz więcej Polaków kupuje na tym serwisie sprzedażowym różne towary: od elektroniki użytkowej (takiej jak telefony komórkowe), przez drobne akcesoria do domu, po kosmetyki, biżuterię i ubrania.

Niskie ceny i niesamowite promocje to główne powody, dla których kupowanie z Chin jest tak popularne na całym świecie. Ale co kryje się za tak niewielkimi cenami na AliExpress? Czy warto kupować na AliExpress?

  • Jak działa AliExpress?
  • Czy kupowanie na AliExpress jest bezpieczne?
  • Kiedy warto kupować na AliExpress?
  • Podsumowanie

Jak działa AliExpress?

AliExpress to serwis sprzedażowy należący do Alibaba Group. Chiński gigant w 2010 roku wprowadził na rynek platformę e-commerce – AliExpress, która jest skierowana do międzynarodowych klientów. Potocznie mówi się, że AliExpress to sklep internetowy, w którym sprzedają swoje towary chińscy detaliści. Bez wątpienia, AliExpress jest rynkiem umożliwiającym niewielkim firmom w Chinach – sprzedaż bezpośrednią klientom indywidualnym na całym świecie.

AliExpress oferuje ogromną różnorodność produktów i towarów, które obejmują praktycznie wszystko, o czym tylko możemy pomyśleć! Na AliExpress można kupić praktycznie wszystko – od ubrania dla psa, po okulary przeciwsłoneczne – za ułamek zwykłej ceny. Standardową walutą AliExpress są dolary amerykańskie.

Czy kupowanie na AliExpress jest bezpieczne?

Wbrew powszechnie istniejącemu przekonaniu, kupowanie na AliExpress jest bardzo bezpieczne – ze względu na program ochrony kupujących wprowadzony przez firmę. AliExpress gwarantuje, że jeśli zamówiony produkt nie dotrze na czas lub nie będzie zgodny z opisem, możemy otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

Podobnie jak w przypadku każdego internetowego rynku sprzedażowego, zawsze znajdą się jednak handlarze, którzy chcą tylko szybko zarobić kosztem klienta. Ale AliExpress nie odniósłby tak ogromnego, międzynarodowego sukcesu, gdyby nie był świetnym serwisem do kupowania przez Internet.

Kiedy warto kupować na AliExpress?

Główne powody, dla których kupowanie na platformie AliExpress jest tak popularne – to niesamowite okazje i kupony rabatowe od sprzedawców. Należy jednak pamiętać, że prawie wszystkie towary zakupione na AliExpress są wysyłane bezpośrednio z Chin, co w praktyce oznacza, że otrzymanie przesyłki może zająć nawet kilka tygodni.

Na AliExpress jest wiele świetnych produktów. Wystarczy tylko dobrze poszukać! W przypadku AliExpress często nabywamy towary bezpośrednio z fabryki, co przekłada się na wysokość ceny. Jeśli chcemy kupić przedmioty do użytku osobistego lub artykuły do dropshippingu, z całą pewnością opłaci się wybrać AliExpress.

Cashback na AliExpress

Wielu użytkowników zastanawia się, czy istnieją dodatkowo serwisy cashback umożliwiające dokonywanie zakupów na „chińskim Allegro” z dodatkową zniżką pod postacią powracających pieniędzy. Odpowiadamy – tak! Jednym z takich miejsc jest aplikacja Social Good wraz ze swoją promocją dla nowych użytkowników i bonusem powitalnym.

Podsumowanie:

AliExpress to miejsce, w którym można dostać całkiem przyzwoite produkty w dość niskich cenach. Ale nie zawsze należy wierzyć w “cudowne” ceny. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem przedmiotu, najpierw opłaci się – przejrzeć oceny i opinie sprzedawcy, aby określić jego wiarygodność.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here