Dlaczego pies potrzebuje suplementacji?

0
603
Dlaczego pies potrzebuje suplementacji

My, ludzie, często sięgamy po różnego rodzaju suplementy diety. Wydaje się, że koncerny farmaceutyczne wypuściły na rynek produkty, które mogą pomóc w zwalczaniu niemal wszystkich dolegliwości i niedoborów. Oczywiście stosowanie suplementów w większości przypadków jest jak najbardziej zasadne. Psy również potrzebują suplementacji w niektórych przypadkach. Kiedy i jakie suplementy dla psa warto wybrać?

Psy też chorują

Zwierzęta, wbrew pozorom, chorują równie często, jak ludzie. Oczywiście nie dotyka ich sezonowa grypa, jednak w przypadku schorzeń psów konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe. Wystarczy, że nasz pupil zje coś nieświeżego (niekoniecznie w domu, może to być nawet na spacerze) i choroba gotowa. W czasie choroby psy zwykle nie mają apetytu, jednak potrzebują energii, aby ich organizm zwalczył infekcję. Stąd właśnie potrzeba stosowania suplementów dla psa. Gwarantują one odpowiednią dawkę witamin i składników odżywczych, które są naszemu pupilowi niezbędne i bardzo pomocne w walce z chorobą.

Niektóre schorzenia można wyleczyć w stosunkowo krótkim czasie, inne zaś wymagają specjalistyczne, wielomiesięcznego leczenia. Większość suplementów dla psa możemy podawać długookresowo, choć ich zażywanie przez pupila zawsze powinno być skonsultowane z lekarzem weterynarii. Czasami suplementy dla psa (dobrej jakości produkty można kupić m.in. na https://biofeedzoo.pl/pol_m_PSY_SUPLEMENTY-DIETY-DLA-PSA-157.html) podawane są również wtedy, gdy chcemy wzmocnić kości i zęby pupila, a także po to, aby jego sierść była bardziej błyszcząca. Jest to istotne szczególnie w przypadku psów, które biorą udział w różnych konkursach, na przykład w konkursie piękności.

Jakie suplementy wybrać?

Obecnie w specjalistycznych sklepach zoologicznych i weterynaryjnych znajdziemy cały szereg bardzo różnorodnych suplementów dla psa. Niemniej jednak z suplementami dla psa jest tak jak z tymi, które zażywamy sami – nie można wybrać pierwszego preparatu, który wpadnie nam w oczy. Chodzi bowiem o to, że każdy z nich zawiera inny skład, zatem inne jest jego spektrum działania. Dlatego też wybór idealnego suplementu dla psa zawsze powinien być skonsultowany z lekarzem prowadzącym pupila. Czasami bowiem wydaje nam się, że psy potrzebują innej suplementacji niż ta, która rzeczywiście będzie im w stanie pomóc. Lekarz powinien również określić, jak długo należy podawać psu suplementy i w jakiej formie. Dobrze również, jeśli poleci nam konkretny preparat, jaki można podać psu. Dzięki temu zyskujemy pewność, że wybieramy najlepsze suplementy dla psa, które z pewnością mu nie zaszkodzą, a wręcz przeciwnie – pomogą.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here