Dlaczego warto kupować dziecku gry edukacyjne?

0
3043
gry edukacyjne

Gry edukacyjne to jedna z  lepszych form rozrywki dla każdego dziecka. Mają one pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Jeśli zatem nie chcemy, aby nasza pociecha cały czas spędzała w wirtualnym świecie, serfując po internecie, to warto zaproponować dziecku wspólną zabawę przy grach. Obecnie producenci oferują nam szereg gier. Jak wybrać tę najlepszą?

  1. Dlaczego warto kupować gry edukacyjne?
  2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie gier edukacyjnych dla dzieci?

Dlaczego warto kupować gry edukacyjne?

Gry planszowe i karciane stają się ostatnio bardzo modne. Tworzone są dla ludzi w różnym wieku. Wersje dziecięce muszą spełniać szereg różnych funkcji. Są to bowiem gry edukacyjne, które pozwalają na rozwijanie logicznego myślenia. Wiele gier związana jest z jednym tematem: poznawanie roślin, nazywanie różnych części ludzkiego ciała czy proste obliczenia matematyczne. W ten sposób dzieci poznają nowe wyrażenia, uczą się szybko liczyć w pamięci. Jest to niepowtarzalna okazja do tego, aby powoli pogłębiać wiedzę z danego obszaru. Tym samym dzieci mogą rozwijać swoje pierwsze pasje. Gry pozwalają także na wspólne spędzenie czasu, czy to z rówieśnikami, czy z rodziną. Zacieśniają się więzi, dzieci uczą się, jak pracować w grupie. Bardzo ważne jest także, aby zrozumiały, że nie zawsze się wygrywa. Nauka podstawowych zasad zachowania w grupie przyda się później w przedszkolu oraz szkole. Gry edukacyjne pozwalają na stymulowanie umysłu. Dzięki temu tworzą się nowe połączenia nerwowe. Tym samym dziecko poszerza swoje możliwości percepcyjne i poznawcze. Dzieci powoli poznają swoje mocne i słabe strony, są w stanie ćwiczyć te elementy, które sprawiają im trudność.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie gier edukacyjnych?

Kupując grę, musimy sprawdzić dla jakiego wieku jest przeznaczona. Gry edukacyjne dla 5-latków będą się bowiem różniły od tych, które są przeznaczone dla małych dzieci bądź nastolatków. Jeśli dziecko dostanie grę nieprzystosowaną do swojego wieku, to albo szybko się nią znudzi, bo będzie za łatwa, albo nie będzie chciał w nią grać, bo będzie za trudna. Warto także sprawdzić, czy dana zabawka posiada wszystkie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Nie kupujmy gier z nieznanych źródeł. Mogą ona być pomalowane toksycznymi farbami, od których nasza pociecha dostanie alergii. Szeroki wybór rozwojowych i bezpiecznych gier na najwyższym poziomie znajdziemy pod następującym linkiem: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Zabawki-_Wiek_3-5-lat_-5-lat_Gry-i-puzzle_Gry-edukacyjne-10569.html.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here