Do jakiego stylu pasują bojówki?

0
1276

W obecnych czasach każdy z nas przykłada niebagatelną wagę do wyglądu, ma to zarówno znaczenie pod kontem odbioru naszej osoby przez innych, ale także w kontekście naszego samopoczucia. Wybrany struj powinien być zarówno wygodny, luźny, ale także szykowny.

Idealnym rozwiązaniem spełniającym powyższe wymogi bez wątpienia są spodnie bojówki. Odzież nadaje się zarówno do wypadu na biwak z rodziną, wyprawy grupy paramilitarnej w plener, ale również jako stylowa odzież nadająca się do wypadu na miasto ze znajomymi. Jest to fantastyczny kompromis pomiędzy odzieżą militarną i cywilną.

Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz spodni, bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Zalety odzieży:

Spodnie bojówki wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Zazwyczaj jest to trwała i bardzo wytrzymała bawełna, która z tą samą skutecznością sprawdzi się zarówno w warunkach zimowych jak i letnich. Dużą zaletą jest odporność na znaczne wahania temperatur. Wykorzystana tkanina ze względu na swoje właściwości w miesiące letnie zapewnia przepuszczalność i cyrkulacje powietrza. W miesiącach zimowych zapewnia odpowiednią termoregulację. Chroni przed mrozem, nie powoduje przegrzania i zmniejsza potliwość.

Kolejną jakże ważną zaletą jest fakt, iż spodnie bojówki zapewniają ochronę przed wilgocią – bez względu na porę roku zdarzają się siarczyste opady deszczu. Każdy z nas chciałby uniknąć przemoczenia do kości.

Inna z zalet dotyczy się zarówno zwykłego użytkowania jak i procesu czyszczenia. Proces oczyszczania jest wyjątkowo elastyczny – materiał z łatwością nadaje się do prania w pralniach chemicznych jak i do czyszczenia drobnych zabrudzeń w dłoniach.

Następny argument na korzyść spodni bojówek to znaczna ilość kieszeni, aby oprócz cech zewnętrznych i niewątpliwej wytrzymałości posiadał czystą i jakże ważną funkcjonalność. Powinien dostarczyć nam wystarczającą ilość schowków i kieszonek na skrycie wszelkich atrybutów prawdziwego mężczyzny oraz przyrządów dnia codziennego.

Dzięki tym wszystkim kieszonkom i racjonalnym ich rozmieszczeniu spodnie te znakomicie wypełnią swą rolę w mieście jak i na campingu. Wskazane jest, aby bezpiecznie móc schować w nim takie rzeczy jak portfel, telefon, klucze, ale także nóż, zapałki i kompas itp. Standardowe spodnie bojówki posiadają 9 kieszeni: 2 zamykane na rzep z taśmami organizacyjnymi, 2 tylne na guziki, 2 biodrowe, 2 z przodu oraz 1 na łydce (na rzep).

Ostatnia z cech na które powinno się zwrócić uwagę w kontekście zakupu spodni bojówek powinien być dobór egzemplarza posiadającego zamek błyskawiczny lub guziki. Jeśli wybór padnie na guziki powinna być ich taka ilość, aby móc zarówno czuć się komfortowo jak i schludnie. Niektóre egzemplarze w pasie mają wszytą elastyczna taśma poprawiająca dopasowanie spodni do indywidualnych cech naszej budowy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here