Doradca gospodarczy – profesjonalna pomoc z rekonstrukcją firmy

0
619
Doradca gospodarczy

Funkcjonowanie przedsiębiorstw w Polsce różni się w zależności od ich wielkości, statusu oraz formy. Inaczej działają jednoosobowe firmy, inaczej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, inaczej spółki akcyjne itp. Zrozumienie procesów zachodzących w każdej z nich a nawet zakładanie takiej działalności może wydawać się szalenie trudne. Tutaj z pomocą przychodzą doradcy gospodarczy, którzy w tym znacznie pomagają.

Pomoc z zakładaniem firmy

Najczęściej pierwszym etapem pomocy jest ta związana z formalnościami zakładania firmy, przygotowywania dokumentacji, załatwiania wszelkich biurokratycznych spraw. W przypadku jednoosobowych DG nie jest to trudne, bo wszystko odbywa się internetowo poprzez zwykłe zgłoszenie. Ale założenie spółki to już bardziej zaawansowany proces, w którym doradca gospodarczy na pewno się przyda. Zwłaszcza że nie tylko przejmie obowiązki formalne, ale doradzi też co do wyboru formy rozliczania podatkowego.

Pomoc w rekonstrukcji firmy

Równie ważna jest także profesjonalna pomoc dla przedsiębiorstw już istniejących na rynku. Obejmuje ona najczęściej doradztwo gospodarcze od https://www.wojcikdoradztwo.pl/ związane z nowymi inwestycjami, przejmowanie nowych podmiotów i wchodzenie na kolejne rynki. Może też dotyczyć ewentualnego zarządzania pracownikami czy sposobów na usprawnienie działania firmy. Zakres pomocy doradcy jest bardzo różny, a firma nie jest oczywiście zobligowana do wprowadzania jego wskazówek, ale na pewno warto je rozważyć. Ma to szczególne znaczenie wtedy, gdy przedsiębiorstwo boryka się z poważnymi problemami.

Pomoc w wychodzeniu z długów

Doradztwo gospodarcze w zakresie pomocy obejmującej wychodzenie z długów to najmniej przyjemna forma usługi. Często wiąże się z koniecznymi cięciami finansowymi i zwolnieniami kadrowymi, zamykaniem poszczególnych działów czy całych placówek. Rolą doradcy jest w tym wypadku znalezienie najbardziej optymalnej formy wyprowadzenia firmy z długów oraz umożliwienie jej dalszego rozwoju i funkcjonowania na rynku. Aby tak było, konieczna jest ścisła współpraca właściciela lub akcjonariuszy z doradcą i stosowanie się do jego wskazówek.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here