Drewniana stolarka okienna. Czy warto się na nią zdecydować?

0
471
Drewniana stolarka okienna. Czy warto się na nią zdecydować

Drewniane okna niektórym osobom wydają się przeżytkiem, który odszedł w zapomnienie wraz z nastaniem epoki okien plastikowych. Nie jest to jednak prawda, że w ogóle się ich już nie używa – wręcz przeciwnie, okna drewniane są wciąż w cenie, a ich nowoczesne standardy wykonania sprawiają, że nie ustępują pod żadnym względem oknom plastikowym.

Okna, które pomagają zachować ciepło w całym domu

Kwestia ogrzewania domu jest zawsze bardzo problematyczna. Zima, zwłaszcza surowa, może przyczynić się do poważnego podniesienia kosztów utrzymania domu, niezależnie od tego, czy jest on ogrzewany za pomocą węgla, drewna, pelletu czy jeszcze innych paliw. Jeśli do tego dochodzimy wszelkie rozszczelnienia, które najchętniej występują właśnie przy oknach i drzwiach, możemy sobie łatwo wyobrazić, jak szybko będzie uciekało upragnione ciepło i o ile zwiększą się wydatki na ogrzewanie.

Aby nie mieć problemu ze spadkiem temperatury w domu i jak najlepiej zabezpieczyć go przed zimnem, warto zadbać o dobrej jakości stolarkę okienną. Powinna być szczelna, zaopatrzona w tak zwane “ciepłe parapety”, a także w ramy okienne ze specjalnymi wkładkami termicznymi. Odpowiednie wykonanie szyb z wielowarstwowych paneli to także gwarancja tego, iż ciepło będzie lepiej zatrzymywane we wnętrzach.

Właśnie tak zbudowane są nowoczesne okna drewniane, które posiadają wieloelementowe profile, gwarantujące zatrzymywanie maksymalnej ilości ciepła. Dla najbardziej wymagających przygotowane są okna o trzyszybowych pakietach, z wkładkami termicznymi, które nadają się do budownictwa pasywnego.

Specjalne szyby w oknach drewnianych

Wysokie wymagania względem zachowania ciepła w domu mogą iść w parze również z innymi, specjalnymi życzeniami. Również im mogą sprostać okna drewniane, które można bez większych problemów zaopatrzyć na przykład w pancerne, kuloodporne szyby.

Warto przy tym zauważyć, że dobra izolacja termiczna idzie w parze z izolacją akustyczną. Decydując się na okna o jak najwyższych parametrach, zyskasz więc dom nie tylko ciepły, ale i cichy, doskonale chroniący cię na przykład przed sąsiedzką, wieczorną imprezą.

Niesamowity wygląd

Na okna drewniane bez wątpienia warto zdecydować się ze względu na ich wygląd. Jest to klasyczne rozwiązanie, które doskonale wkomponuje się w wystrój każdego budynku, zarówno o tradycyjnym wystroju, jak i o nowoczesnym designie. Zapewni mu piękne wykończenie, które zachwyci każdego miłośnika naturalnego efektu.

Drewniane okna to przede wszystkim kolor i struktura drewna, które sprawiają, że każde z nich jest unikatowe. Ich urok polega na tym, że choć wykonywane są w identycznym stylu do całego domu, zawsze możemy dostrzec na nich drobiazgi, które czynią je wyjątkowymi i świadczą o historii żywej rośliny, z której zostały następnie wykonane okna.

Na koniec warto dodać, że okna Superdrew mogą być także wykonywane w zabytkowym stylu, z ozdobnymi frezami, głowiczkami i listwami, które pomogą im dopasować się do dawnego budownictwa. Świetnie sprawdzą się więc  podczas wymiany stolarki w obiektach zabytkowych, zarówno tych zamieszkanych, jak i służących jako obiekty kulturalne.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here