Dzwonki dla dzieci – co warto wiedzieć?

0
621
Dzwoneczki

Wszelkie zabawki muzyczne dla dzieci to bardzo dobre rozwiązanie. Przez zabawę można rozwinąć zdolności muzyczne, słuch, poczucie rytmu, co ma bardzo duże znaczenie w dalszej edukacji. Dlatego, warto zakupić maluchowi dzwonki. Jest to idealna propozycja na pierwszy instrument dla dziecka. Na rynku dostępne są różne kształty, tworzywa i wielkości – dla każdego z pewnością znajdzie się idealna zabawki. Maluchy z pewnością nie wypuszczą z rąk drewnianych grzechotek i innych dzwonków. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tego typu zabawek.

Zalety zabawek muzycznych

Wszelkie zabawy z dźwiękiem przynoszą korzyści dla najmłodszych od najmłodszych lat. Na początku, gdy maluch przyjedzie na świat, warto śpiewać mu kołysanki lub uruchomić karuzelę z pozytywką. Starsze dzieci z pewnością zadowolą się grzechotkami. Dzięki nim będą mogły wydawać mniej lub bardziej świadome dźwięki, a z czasem bawić się rytmem. Kiedy dziecko skończy rok, można rozważyć zakup pierwszych instrumentów zabawkowych np. dzwoneczków.

Muzyka i rytm mają bardzo dużą rolę w kształtowaniu i rozwoju słuchu, a także sprawności fizycznej dzieci. Naukowcy zgodnie twierdzą, że tworzenie dźwięków i wszelkie czynności artystycznej mają bardzo pozytywny wpływ na umysł malucha. Granie na instrumentach, nawet na tych bardzo prostych oddziałuje na sfery mózgu, które odpowiadają za koordynację, koncentrację, wytrwałość, a także cierpliwość i poczucie własnej wartości.

Koordynacja oko – ręka

Dzwoneczki czy inne zabawki instrumentowe to także dobre rozwiązanie wspierające koordynację oko – ręka. Wraz z rozwojem dziecka i bardziej świadomym korzystaniem z instrumentów, dzieci rozwijają umiejętności logicznego myślenia i obserwowania procesów przyczynowo – skutkowych. Zabawa dzwoneczkami rozwija koordynacje, a także uczy malucha jak tworzyć dźwięki o zmieniającym się natężeniu. Jest to bardzo ważna i przydatna umiejętność.

Kiedy warto kupić dzieciom pierwsze muzyczne zabawki?

Dziecko powinno jak najwcześniej oswajać się z muzyką. Dlatego, muzyczne zajęcia są zalecane nawet w trakcie trwania ciąży. Korzyści płynących z muzyki jest bardzo wiele. Muzyka wycisza dziecko i uczy je skupienia. Warto jednak na początku zdecydować się na zabawki, które są cichsze jak np. dzwonki. Dzięki nim dzieci będą mogły także rozładować energię w bardzo twórczy sposób.

Warto dać dzieciom swobodę w używaniu instrumentów. Same powinny tworzyć muzykę, bawić się nią i stopniowo poznawać dźwięki, a przez to nabierać większej świadomości. Jest to bardzo ważne i niczego nie powinno się przyspieszać. Z czasem dziecko oprócz zabawy może rozpocząć naukę gry na bardziej zaawansowanym instrumencie.

Warto zaznaczyć, że pierwsze zabawki – instrumenty dla dzieci powinny być bardzo dobrze wykonane. Dzięki temu, w trakcie aktywności dziecka nie rozsypie się na drobne elementy i nie uszkodzi. Istotne jest także to, aby instrument nie posiadał małych elementów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia maluchów.

Dzwoneczki dla dzieci to idealne rozwiązanie na prezent dla najmłodszych. Zabawka pozwoli wprowadzić malucha w świat muzyki, wyzwolić energię twórczą, rozwinąć mięśnie, pobudzić nowe umiejętności, wykształcić poczucie rytmu itd. Maluch z pewnością będzie zachwycony i chętnie podejmie zabawę. W ofercie sklepu są bardzo różne zabawki muzyczne, pacynki z dzwoneczkami, dzwonki na drążku oraz dzwonki na skórzanym pasku itd. Z pewnością każdy znajdzie idealne rozwiązanie dla swojej pociechy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here