Gdzie uszyć garnitur śluby w Warszawie?

0
498

Ślub to wyjątkowe wydarzenie, które większość z nas przeżywa jedynie raz w życiu. Nic dziwnego, że przygotowania do tej specjalnej uroczystości trwają miesiącami, a niekiedy i latami. To naturalne, że w tym dniu Pan Młody i Pani Młoda pragną wyglądać wspaniałe, w końcu wzrok wszystkich obecnych będzie skupiony właśnie na nich. Wbrew pozorom nie tylko wybór sukni dla przyszłej żony stanowi ogromne wyzwanie – wybranie odpowiedniego ubrania dla jej partnera też wcale nie jest łatwym zadaniem. Nietrudno tutaj o błąd w stylizacji, który przez lata będzie wspominany przez krewnych i znajomych. O czy więc warto pamiętać, dobierając garnitury ślubne Warszawa?

Ślubna moda męska – o czym musisz wiedzieć?

Panowie na ślub najczęściej zakładają klasyczne garnitury lub smokingi. Jaka jest między nimi różnica? Tak naprawdę niewielka. Smoking jest ubiorem nieco bardziej formalnym i eleganckim. Jego znakiem charakterystycznym są satynowe klapy, lamówki wzdłuż nogawek spodni oraz guziki pokryte tkaniną. Co więcej, w przeciwieństwie do garnituru, spodnie smokingowe nie posiadają szlufek – ponieważ nie używa się do nich paska, ale szelki. Wolisz w tym wyjątkowym dniu wystąpić w garniturze? Musisz wiedzieć, że chociaż standardowy garnitur posiada dwa guziki, zawsze zapina się tylko ten na górze. Wysocy panowie mogą zdecydować się na marynarkę z trzema guzikami, w tym przypadku również należy kierować się tą samą zasadą – zapinać dwa pierwsze guziki lub tylko środkowy, podczas gdy ostatni pozostaje niezapięty.

Idealny rozmiar garnituru – jak go dobrać?

Nawet najpiękniejszy garnitur ślubny wykonany z najwyższej jakości materiałów nie będzie się dobrze prezentował, jeżeli nie będzie idealnie dopasowany do Pana Młodego. Dlatego, przed udaniem się na zakupy, warto pobrać dokładne wymiary ciała, co ułatwi szukanie odpowiedniego modelu. Jakie parametry są istotne? Jest ich całkiem sporo – przede wszystkim wzrost, który powinien być mierzony bez obuwia, opierając się plecami o ścianę. Następnie obwód klatki piersiowej mierzony pod pachami w najszerszym miejscu oraz obwód pasa, mierzony bezpośrednio nad krawędzią spodni. Ponadto niezbędna jest znajomość długości rękawa – od kości obojczyka do końca rękawa oraz długość marynarki z tyłu, którą mierzy się od na samym środku bez kołnierza, aż do dołu marynarki. Ostatnim ważnym rozmiarem jest długość nogawki spodni mierzona po stronie zewnętrznej od paska do dołu nogawki.

Dodatki do garnituru ślubnego

Pan Młody powinien prezentować się elegancko w dniu swojego ślubu – efekt taki można osiągnąć za pomocą muszki lub krawatu. O czym należy pamiętać dobierając te dodatki? Przede wszystkim krawat powinien stanowić kontrast z koszulą. Atrakcyjnie prezentują się modele utrzymane w odcieniach takich jak granatowy, ciemnozielony czy bordowy. Najlepiej, jeżeli krawat wykonany jest z jedwabiu, ponieważ to materiał o najwyższym stopniu formalności, który idealnie sprawdzi się podczas tak ważnej okazji. Warto stawiać na dodatki w delikatne wzory lub gładkie – zdecydowanie niepolecane są duże i wyraźne wzory, które mogłyby przytłoczyć stylizację. Węzeł krawata musi być dostosowany do kołnierza – przyjmuje się, że im większy węzeł, tym większe powinny być wyłogi koszuli. Bezpiecznym rozwiązaniem jest symetryczny windsor albo asymetryczny four-in-hand. Warto też pamiętać o odpowiedniej długości krawat – nie może on być ani za długi, ani za krótki, powinien sięgać do połowy paska.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here