Gdzie występuje wyprysk krwiopochodny?

0
817
wyprysk krwiopochodny

Egzema to dość często występująca choroba skóry, która objawia się przede wszystkim uporczywymi zaczerwienieniami. Chory ma wówczas do czynienia z kilkoma rodzajami wyprysków, które mogą się objawiać na różnych miejscach ciała. Wśród nich możemy wyróżnić wyprysk krwiopochodny. Jak go prawidłowo rozpoznać?

Co to jest wyprysk krwiopochodny?

Zwany również syndromem pawiana, wyprysk krwiopochodny objawia się przede wszystkim w okolicach pośladków oraz na podudziach. Zazwyczaj przyjmuje postać rumieni, jednak nierzadko towarzyszą mu także krostki. Jego pojawienie się wynika z zaburzeń układu krążenia – ze względu jednak na specyficzne występowanie, dość łatwo go zauważyć. 

Wyprysk ten zazwyczaj towarzyszy egzemie – to choroba, która może się pojawić u osób w każdym wieku. Nie jest zakaźna, jednak wynikające z niej dolegliwości są niezwykle uciążliwe. Skóra bardzo gwałtownie reaguje na kontakt z jakąkolwiek substancją drażniącą, co powoduje powstanie swędzących grudek, pęcherzyków i zaczerwienień.

Wyprysk krwiopochodny – leczenie

Niestety musimy pamiętać o tym, że egzema jest chorobą nawracającą. Jeśli więc zmiany skórne zaczną ustępować, istnieje ryzyko, że powrócą. O ile jednak połączymy ze sobą dobrze dobrane leki, kosmetyki do pielęgnacji oraz odpowiedni tryb życia, jest szansa, że na długo będziemy mogli zapomnieć o dyskomforcie związanym z niedoskonałościami.

Dlatego właśnie leczenie wyprysku krwiopochodnego nie powinno się odbywać na własną rękę. Konsultacja z lekarzem jest konieczna, ponieważ to specjalista, po przeprowadzeniu odpowiednich badań, będzie w stanie dopasować leki doustne do naszych potrzeb. Często przepisywane są także różnego rodzaju maści i kremy, które pomagają uśmierzyć świąd.

Sami natomiast możemy zadbać o to, by podczas codziennej higieny i nie tylko eliminować kontakt z czynnikami drażniącymi. Jest zatem istotne, by stosować takie produkty do mycia i pielęgnacji, które chronią skórę i sprawiają, że ta jest mniej narażona na uszkodzenia. Balsam do ciała Regeneracja od marki Mixa pozwoli utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, a jednocześnie zatroszczy się o to, by naskórek mógł prawidłowo się odbudować.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here