Idealne do pracy rękawice ochronne

0
842

Prace fizyczne lub wykonywanie obowiązków w warunkach, gdzie każdego dnia pracownik ma do czynienia ze szkodliwymi substancjami, wymagają użycia dodatkowych produktów, takich, które poprawnie ochroną dłonie, nadgarstki. Konieczne w takim przypadku mogą okazać się rękawice ochronne, ich prawidłowy dobór do zakładu pracy, do rozmiaru rąk czy obowiązków wykonywanych w danym momencie, pozwoli na prawidłową ochronę przed wieloma czynnikami. W specjalistycznych sklepach można zauważyć dużą różnorodność. Producenci tych artykułów starają się o takie dopasowanie, które pozwoliłoby pracownikowi czuć się swobodnie w miejscu pracy, niezależnie od tego, jaki strój czy dodatki do stroju musi mieć na sobie. Najczęściej poszukiwane w tych punktach są zwykłe rękawice robocze, ich materiał chroni tylko przed zabrudzeniem, sprawia, że można utrzymać dobrą higienę dłoni.

Czym się różni od specjalistycznego sprzętu ochronnego?

Niektóre zawody wymagają dodatkowej ochrony, dzieje się tak między innymi w laboratoriach, niektórych zakładach produkcyjnych, chemicznych, wszędzie tam, gdzie skóra może mieć do czynienia z chemikaliami czy biologicznymi zagrożeniami. W przeciwieństwie do rękawic roboczych rękawice ochronne mają odpowiedni materiał, są one trwalsze, solidniejsze i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Niestraszna w takim przypadku może być wysoka temperatura, prąd, mechaniczne uderzenia. Z rękawicami ochronnymi można pracować wiele godzin intensywnie, materiał nie uszkodzi się. Jednocześnie w dzisiejszych czasach coraz częściej stosuje się do ich wykonania takie tworzywa, które pozwalają na większą niż dotychczas cyrkulację powietrza. Dzięki temu skóra dłoni nie poci się tak bardzo, dłonie pozostają suche, bardziej komfortowo można w takich warunkach pracować.

Jaki podział występuje w sklepach BHP?

Sklepy BHP to najlepsze miejsce do szukania rękawic ochronny. Żeby znaleźć odpowiednią dla siebie parę, można zajrzeć zarówno do stacjonarnego, jak i internetowego punktu sprzedażowego. Widoczny podział na poszczególne kategorie daje szansę na udane, precyzyjne zakupy. Można tam znaleźć między innymi rękawice ochronne, które chronią przed mechanicznymi uszkodzeniami, są one odporne na ścieranie, przecięcie czy przekłucie. Nie brakuje też propozycje dla zakładów, które muszą mierzyć się z biologicznymi i chemicznymi zagrożeniami. Chronią one na przykład przed działaniem kwasu siarkowego czy acetonu. Kolejną kategorią mogą być te, które przydają się do pracy z ogniem czy gorącymi przedmiotami.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here