Jak dobrać idealny podkład i korektor do typu cery?

0
502
Jak dobrać idealny podkład i korektor do typu cery

W jaki sposób wybrać podkład do twarzy najlepszy dla Twojej cery? Jakie czynniki mają kluczowe znaczenie? Poznaj proste i skuteczne sposoby na znalezienie optymalnego podkładu do twarzy!

Czy wiesz, jak dobrać kolor podkładu?

Nie da się ukryć, że takie kosmetyki jak podkład do twarzy czy korektor do twarzy, to dobrzy znajomi każdej kobiety. Oczywiście największą zaletą tego typu kosmetyków jest to, aby były dyskretne – czyli po prostu mało widoczne. Równolegle muszą jednak spełniać swoje funkcje. Czy to możliwe? Oczywiście, o ile podkład do twarzy dobierzesz do rodzaju i koloru swojej cery. Samo dopasowanie najlepiej zrobić zarówno przy świetle dziennym, jak i sztucznym, niezbędne będzie też testowanie produktu na własnej buzi. Pamiętaj, że niewłaściwe dobranie fluidu do koloru i tonacji cery sprawi, że będzie się on odznaczał i odcinał pod względem wizualnym, co z kolei prezentuje się nadzwyczaj nienaturalnie. Za jasny podkład do twarzy daje wrażenie chorobliwej bladości, natomiast zbyt ciemny jest po prostu nieestetyczny. Jeżeli podczas testów wybrany podkład „znika” i ujednolica się kolorem Twojej skóry, oznacza to perfekcyjne dopasowanie. Podczas dopasowania zaleca się sprawdzanie przynajmniej trzech odcieni.

Jak dobrać podkład do twarzy przez internet?

Dopasowanie podkładu do twarzy jest znacznie prostsze, gdy możesz to zrobić fizycznie w sklepie lub w domu. W dzisiejszych czasach jednak coraz częściej zakupy zamawia się z dostawą do domu, to po prostu wygodniejsze i nierzadko znacznie tańsze. Na szczęście podkład do twarzy możesz dobrać także przy zakupach przez internet. W takiej sytuacji kluczowe jest odczytanie nazwy koloru podkładu. Tonacje na opakowaniach oznaczone są w następujący sposób:

  • chłodna (C-cool) – w takim kosmetyki przeważają pigmenty różowe,
  • ciepła (W- warm) – w tych fluidach najwięcej jest pigmentów żółtych,
  • neutralna (N-neutral) takie podkłady są idealne dla cery mieszanej.

Podkład, a rodzaj cery – co musisz wiedzieć?

Bardzo istotnym elementem doboru podkładu jest jego dopasowanie do Twojej cery. Nieodpowiednio dobrany podkład może podkreślać niedoskonałości cery. Dlatego też zależnie od tego, czy dotyczy Cię cera tłusta, czy też np. cera sucha, pamiętaj, aby wybierać kosmetyki przystosowane do Twoich potrzeb.

Jakie są rodzaje podkładów do twarzy?

Przeglądając dostępną ofertą z pewnością znajdziesz całą masę różnorodnych podkładów do twarzy. Zdecydowanie najpopularniejsze i najczęściej wybierane są następujące typy podkładów:

  • podkłady kryjące – polecane szczególnie przy nierównomiernym kolorycie cery, gdy występują ślady i blizny po trądziku czy przebarwienia i inne niedoskonałości. Takie podkłady mają głębszą strukturę oraz większą pigmentację. Dają mocny efekt krycia, silnie wygładzają i zmniejszają widoczność porów, a do tego wykazują właściwości nawilżające,
  • podkłady nawilżające – te podkłady zapewniają największe nawilżenie oraz odżywienie Twojej skóry. Takich produktów zdecydowanie najbardziej potrzebuje cera sucha. Podkłady nawilżające w swoim składzie zazwyczaj posiadają kwas hialuronowy,
  • podkłady rozświetlające – polecane przede wszystkim przy cerze szarej, matowej i zmęczonej. Podkłady rozświetlające charakteryzują się dużą zawartością substancji odżywczych i wygładzających peptydów oraz błyszczących perełek – to one odpowiadają za nadanie cerze blasku. Warto też zwrócić uwagę na zawartość witamin C, E i B5,
  • podkłady matujące – takich kosmetyków z kolei najbardziej potrzebuje cera tłusta, cera trądzikowa oraz cera z tendencją do przetłuszczania się. Taki produkt powinien gwarantować długotrwały efekt zmatowienia, a jednocześnie nie przetłuszczać Twojej skóry. Wynika to z wysokiej zawartości kwasu hialuronowego oraz witaminy E.

Jak zatem widać, odpowiedni dobór podkładu jest istotny zarówno ze względów estetycznych, jak i zdrowotnych. Przyjrzyj się dostępnym produktom i kup podkłady, które spełniają wszystkie Twoje wymagania – to naprawdę bardzo ważne! Zobacz ofertę od Avon.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here