Jak nauczyć się tańczyć – kilka prostych porad

0
908
Jak nauczyć się tańczyć

„Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej”. Słowa popularnej piosenki na stałe weszły już do kanonu rozrywkowego. Jeśli zastanawiasz się czy podobnie może być w przypadku tańca, to odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiście. Kwestia tylko jaki poziom zaawansowania może osiągnąć dany amator pląsania na parkiecie. Przy odrobinie zaangażowania można osiągnąć wiele. Co zrobić, na czym się skupić, aby stać się mistrzem parkietu, przynajmniej tego domowego? Podpowiadamy.

Nauka tańca – wybierz swoją przestrzeń

To, gdzie zaczniemy swoją przygodę z rozpoczęciem nauki tańca wiele zależy od tego, na jaką jej formę się zdecydujemy. Jeśli zaczniemy stawiać swoje pierwsze kroki w domu, wówczas będzie nam potrzebny przynajmniej przysłowiowy kawałek podłogi o wymiarach co najmniej 2 na 2 m. To takie minimum, jeśli chcemy czuć się komfortowo, a przy tym nie do puścić do pojawienia się siniaków na ciele zarówno naszym, jak i domowników. Jeśli natomiast postawimy na opcję pt. szkoła tańca, to też nie odpuśćmy tej kwestii. Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie w niej nauki sprawdźmy, czy ma odpowiednio przystosowane sale łącznie z dobrą wentylacją powietrza oraz akustyką. Oczywiście nie bez znaczenia są instruktorzy, niemniej warunki techniczne, to pierwszy krok do osiągnięcia sukcesu w doskonaleniu lub nabywaniu umiejętności tanecznych.

Nauka tańca – odpowiedni strój ma znaczenie

Absolutnie nie możemy czuć się skrępowani. Jeśli założymy na siebie zbyt ciasne leginsy czy też dopasowaną bluzkę lub za krótkie spodenki, wówczas po prostu możemy czuć się niekomfortowo, a to najgorsze z możliwych uczuć, jakie powinny nam towarzyszyć w trakcie nauki tańca. Ruchy nie mogą być skrępowane, więc analogicznie, żeby tak się stało musimy zatroszczyć się o odpowiedni strój. Najlepiej, jeśli jest on wykonany z wysokiej jakości materiału, koniecznie przewiewnego. Bardzo ważne jest także odpowiednie obuwie.

Nauka tańca – poczuj swój rytm

Najlepiej, jeśli sami zdecydujemy w jakiej technice tanecznej czujemy się najlepiej, jak również w jakim klimacie muzycznym. Nie ma nic gorszego niż zmuszanie się do tańca w stylu, który kompletnie do nas nie pasuje, w którym czujemy się skrępowani, ograniczeni czy też po prostu czujemy, że nie jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom technicznym, jakie przed nami stawia. Taniec ma sprawiać radość. Każdy z nas jest inny, więc to powinno nam przyświecać w trakcie zdobywania nowych umiejętności.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here