Jak połapać się w nazewnictwie marihuany?

0
257
Jak połapać się w nazewnictwie marihuany

Marihuana ma wiele odmian, które odznaczają się specyficznym sposobem uprawy, ale też późniejszym smakiem i aromatem. W jaki sposób rozpoznać, które oznaczenie w nazwach lub przy nich będą oznaczać daną grupę roślin? A przede wszystkim: jak na tej podstawie wybrać własne nasiona? I czy może to mieć wpływ na kolekcję? Zobaczmy!

Nasiona automatyczne

To bez wątpienia jedno z najczęściej pojawiających się określeń. Nasiona automatyczne, w przeciwieństwie do regularnych, mają zdolność wzrostu i prawidłowego rozwoju niezależnie od tego, jakiego rodzaju oświetlenie na nie pada. Oznacza to w praktyce znacznie łatwiejszą uprawę, w przypadku której nie ma znaczenia oświetlenie rośliny. Jest to bardzo wygodne i uniezależnia hodowcę od tego ważnego czynnika, który w warunkach naturalnych odgrywałby kluczową rolę dla klasycznych rodzajów marihuany. Nasiona automatyczne są po prostu łatwiejsze do uprawy.

Indoor albo outdoor

Kolejna ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę w przypadku nasion marihuany, to sposób ich hodowania. Możemy mieć do czynienia przede wszystkim z odmianami outdoor albo indoor, czyli hodowanymi na zewnątrz lub wewnątrz. Z tym rodzajem nasion, niezależnie od tego, jakie zostaną wybrane, wiąże się specyficzna genetyka rośliny. Ogólnie można przyjąć, że odmiany outdoor, które pochodzą od rodziców hodowanych na zewnątrz, są lepiej dostosowane do panujących tam warunków. Są w stanie znieść znacznie mocniej zmieniające się warunki atmosferyczne i są bardziej wytrzymałe, podczas gdy odmiany indoor (hodowane w domu, albo szerzej: wewnątrz budynku) nie mają takich zdolności. Odznacza je szlachetne pochodzenie i wyrafinowanie.

Nasiona feminizowane

Kolejnym krokiem powinien być wybór nasion feminizowanych albo klasycznych, regularnych. Nasiona feminizowane to takie, które w efekcie hodowania dają niemalże same rośliny płci żeńskiej. Ale dlaczego jest to takie ważne?

Przede wszystkim dlatego, że marihuanę (susz) otrzymuje się wyłącznie z żeńskich kwiatostanów konopi. Męskie kwiatostany nie są w takim celu wykorzystywane. Jeśli zatem hodowca miałby regularne nasiona, istniałaby 50% szansa na to, że trafi na nasiona płci męskiej i nie uzyska plonów. Podczas feminizacji nasiona są tak zmodyfikowane, że niemal wszystkie są damskie – a co za tym idzie, niemal wszystkie będzie można wykorzystać do uzyskania plonów.

Nasiona kolekcjonerskie nie podlegają hodowaniu

Na koniec pragniemy mocno zaznaczyć, że nasiona kolekcjonerskie są w Polsce w pełni legalne. Same nasiona marihuany nie zawierają THC, a zatem (w przeciwieństwie  do gotowych roślin) nie ma żadnych ograniczeń prawnych z nimi związanych. Jednak kiełkowanie roślin, hodowanie ich i późniejsze posiadanie oraz wykorzystanie suszu jest zabronione. Dlatego też mocno namawiamy jedynie do wykorzystywania nasion kolekcjonerskich w celu tworzenia ciekawego zbioru, co będzie łatwiejsze dzięki stronie https://ganjafarmer.com.pl/. Znajduje się tam szeroki wybór różnorodnych nasion marihuany.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here