Jak skutecznie i szybko poradzić sobie ze spadkiem libido?

0
465
Jak skutecznie i szybko poradzić sobie ze spadkiem libido

Popęd seksualny, pożądanie, zwane również libido, to niezwykle ciekawe, ale i zarazem skomplikowane z medycznego punktu widzenia stan fizjologiczny. Towarzyszy ono człowiekowi od wieku młodzieńczego aż do starości. Jego poziom i wahania mierzy się nie tylko latami – wyznaczany upływem wieku, ale również w cyklach miesięcznych, a nawet dobowych, na które wpływają m.in. zróżnicowane stężenia ludzkich hormonów.

Popęd seksualny oraz hormony a wiek

Otóż, wysokie libido u mężczyzn pojawia się okresie dojrzewania, i trwa do około 35. roku życia. Następnie stopniowo się obniża. Steruje nim bardzo ważny hormon – testosteron.

Z kolei libido u kobiet, osiąga swoje maksima w wieku dojrzałym i utrzymuje się do 45. roku życia. Następnie, podobnie jak w przypadku panów, stopniowo się zmniejsza. Za jego poziom odpowiadają takie hormony jak estrogeny oraz progesteron.

Brak ochoty na seks

Chwilowy brak ochoty na seks, lub przejściowe problemy z erekcją u panów, to nic niepokojącego. Mogę one być następstwem chociażby ciężkiego dnia w pracy, przemęczenia, słabszego nastroju bądź nieporozumień z bliską osobą. Jednym słowem – to wynik problemów dnia codziennego.

Jak szybko poprawić libido u mężczyzny?

W przypadku, gdy mężczyźni mają problem z erekcją, i nie jest to zjawisko powtarzające się i długotrwałe, to można zastosować skuteczne w tym zakresie leki na potencję. Oczywiście przed ich zażycie należy skonsultować to z lekarzem lub farmaceutą.

Jednym z takich wyrobów leczniczych jest Maxon Forte – https://maxonforte.pl/. Zażywa się go około jedną godzinę przed stosunkiem. Erekcja utrzymuje się przez kolejne dwie godziny od jego przyjęcia.

Czy niskie libido się leczy?

Jeśli mamy do czynienia z nawracającymi, albo wręcz trwałymi problemami z uzyskaniem erekcji, wówczas należy skonsultować to z lekarzem specjalistą. Ich podłoże może być różnorodne. A wynikać może na przykład ze zwykłego braku ruchu czy zaniechania większej aktywności fizycznej.

Jego przyczyny mogą jednak też leżeć w przyjmowanych lekach, zwłaszcza tych obniżających ciśnienie tętnicze, psychotropowych, w tym antydepresyjnych. Również niedobór witamin i minerałów, jak również zła dieta mogą być w tej kwestii problematyczne.

Dodatkowo nadużywanie różnego rodzaju używek, zwłaszcza tytoniu oraz alkoholu, negatywnie wpłynie na naszą potencję. Poważnymi zaburzeniami są również odchylenia od norm hormonalnych.

W każdym z wyżej wymienionych przypadków, jeśli powodują one powtarzające się i trwające dłużej dysfunkcje w obszarze naszej życia seksualnego, powinniśmy zdiagnozować i leczyć przy wsparciu specjalistów z zakresu medycyny, a niekiedy i psychologów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here