Jak wybrać dostawcę usług internetowych – przegląd ofert

0
1164
Jak wybrać dostawcę usług internetowych

Zastanawiasz się, czym sugerować się, przeglądając oferty dostawców Internetu? Sprawdź, która firma gwarantuje najszybszy Internet w Polsce!

Czym się kierować, wybierając Internet do domu lub biura?

W XXI wieku funkcjonowanie bez dostępu do sieci jest niemal niemożliwe. Do wyboru jest mnóstwo ofert podłączenia Internetu, nierzadko wraz z usługami dodatkowymi, takimi jak telewizja czy telefon komórkowy lub stacjonarny. Zasadniczo tego typu pakiety są opłacalnym rozwiązaniem, gdyż pozwalają na oszczędności w stosunku do nabywania poszczególnych elementów oferty osobno.

Nim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, warto przyjrzeć się kilku istotnym parametrom. Najlepszy dostawca Internetu to marka, która zapewni ci optymalne warunki i stabilne oraz szybkie przesyłanie i pobieranie danych. Pamiętaj też, że samodzielnie możesz przeprowadzić test szybkości łącza, wystarczy skorzystać z jednej z dedykowanych stron internetowych lub narzędzia dostępnego w serwisie interesującego cię dostawcy usług internetowych i telewizyjnych.

Dostawcy usług internetowych – na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności sprawdź, jakiego typu Internet możesz mieć w swoim miejscu zamieszkania, biurze czy innym miejscu, gdzie chcesz zapewnić dostęp do sieci. Obecnie najszybszy Internet w Polsce oferowany jest poprzez światłowód. Internet światłowodowy gwarantuje wysoką przepustowość łącza, szybkie pobieranie i wysyłanie danych bez opóźnień, a także brak limitu poboru danych.

Bezsprzecznie istotną składową wyboru dostawcy usług internetowych jest miesięczna cena i opłata za instalację, w rzeczywistości jednak znacznie ważniejsza jest szybkość łącza. Pod tym względem aktualnie w najlepszej sytuacji są obecni oraz przyszli klienci INEA. Najszybszy Internet oferowany przez firmę INEA to stabilny światłowód symetryczny, gwarantujący prędkość zarówno pobierania, jak i wysyłania danych na poziomie wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s.

W przypadku innych dostawców, którzy oferują światłowód asymetryczny, prędkość pobierania jest większa niż prędkość wysyłania – właśnie ta wartość podawana jest w ofercie, co musisz mieć na uwadze. Jak wygląda zatem najszybszy Internet u pozostałych firm? Vectra czy UPC zapewniają Internet światłowodowy oparty na łączu asymetrycznym o prędkości około 1 Gb/s głównie w dużych miejscowościach.

Wybór wydaje się zatem prosty. Jeżeli jesteś niezadowolony z dotychczasowego dostawcy Internetu i szukasz alternatywnych rozwiązań, sprawdź dostępne możliwości w miejscu pobytu. Na chwilę obecną stabilny i najszybszy Internet gwarantuje INEA, ceny usług u poszczególnych firm mogą się natomiast zmieniać, zależnie od aktualnych promocji.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here