Jak wybrać leżaczek dla dziecka?

0
1496

Gdy na świecie pojawia się mały człowiek, który jest w pełni zależny od dorosłego, przed rodzicem naprawdę niełatwe zadanie. Trzeba niemal od nowa nauczyć się wszystkich codziennych czynności, w których teraz stale towarzyszy im dziecko. Nic więc dziwnego, że chętnie sięgają po rozwiązania, które ułatwiają łączenie wszystkich obowiązków i umożliwiają choć chwilowy odpoczynek. Jednym z nich jest leżaczek dla dziecka, czyli bezpieczna przestrzeń do odłożenia maluszka, by zyskać na chwilę wolne ręce. W sklepach jest ich jednak obecnie dziesiątki. Jak wybrać najlepszy model?

Leżaczek dla dziecka to stosunkowo proste rozwiązanie, które zapewnia bezpieczną przestrzeń do odłożenia dziecka. Umożliwia rodzicom odzyskanie wolnych rąk, by dokończyć swoje codzienne obowiązki czy odpocząć, nie tracąc dziecka z zasięgu wzroku. To bardzo ważne, by młodzi rodzice nie czuli presji bycia idealnymi na wszystkich płaszczyznach i szukali rozwiązań, które ułatwią im codzienność i – co za tym idzie – cieszenie się z posiadania rodziny. Bujaczek dla dziecka to niekiedy prawdziwe zbawienie w tych pierwszych miesiącach, które polegają przede wszystkim na dotarciu się i odnalezieniu w nowej życiowej sytuacji. Z naszego artykułu dowiesz się, jak wybrać najlepszy dla siebie model.

Jak wybrać leżaczek dla niemowlaka?

Gdy wybierasz leżaczek dla dziecka, przede wszystkim weź pod uwagę jego rozmiar. Okazuje się, że sporo rodziców nie zdaje sobie sprawy, jak duży powinien być kupiony model. To ważne, by niemowlę zmieściło się w nim całe, mogąc swobodnie leżeć. W obrysie leżaczka powinno wystarczyć miejsca również na stópki i łokcie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są modele, które oferują możliwość regulacji oparcia (m.in. leżaczek Tiny Love) – w ten sposób “rosną razem z dzieckiem” i są użyteczne przez kilka długich miesięcy. Początkowo służą jako leżaczek, następnie stają się wygodnym siedziskiem, a później zastępują krzesełko do karmienia. W ten sposób rodzice oszczędzają nie tylko pieniądze, ale również przestrzeń w mieszkaniu – ta natomiast jest bardzo cenna, gdy pojawiają się kolejne zabawki.

leżaczek dla niemowlaka

Wybierając leżaczek dla niemowlaka, zawsze zwracaj uwagę na modele wyposażone w pasy bezpieczeństwa. W pierwszych miesiącach życia dziecko nie wstanie z niego, ale silne i liczne (w pełni naturalne) odruchy mogą sprawić, że spadnie na podłogę. Leżaczek dla dziecka powinien mieć 3- lub 5-punktowe pasy z możliwością regulacji, dzięki czemu dokładnie dopasujesz je do dziecka. Istotne jest, by były wykonane z wytrzymałych, ale jednocześnie miękkich materiałów. Mają bowiem chronić i zapewniać komfort.

Prawidłowo dobrany leżaczek dla dziecka musi zapewniać także zdrową pozycję ciała. Dlatego musi oferować miękkie i wygodne, ale przede wszystkim stabilne podłoże. Warto przyjrzeć się również modelom, które dają możliwość podnoszenia boków. Dzięki nim dziecko czuje się otulone i bezpieczne. Warto wziąć pod uwagę np. leżaczek Tiny Love, który z wyglądu przypomina odrobinę gondolę wózka.

Leżaczek dla dziecka

Z myślą o współczesnych rodzicach i ich trybie życia, w ofertach producentów coraz częściej pojawia się mobilny bujaczek dla dziecka. Dzięki temu nowoczesne modele mogą z powodzeniem sprawdzić się już nie tylko podczas zabawy w domu, ale także na spacerach czy rodzinnych wyjazdach – zarówno do mieszkającej niedaleko babci, jak i na upragniony urlop. Zabranie bujaczka pozwala dziecku przebywać w dobrze znanej mu przestrzeni, co przekłada się na jego spokój w niemal każdych okolicznościach. Warto więc przed zakupem sprawdzić, jak składa się wybrany leżaczek dla niemowlaka i ile miejsca zajmuje. Najlepiej zdecydować się na zakup modelu, który bez trudu zmieści się w bagażniku samochodowym.

mobilny bujaczek dla dziecka

Okazuje się, że leżaczek dla dziecka może być precyzyjnie dopasowany do potrzeb danej rodziny. Poszczególne modele różnią się nie tylko wyglądem czy wielkością – wyróżniają je również funkcje dodatkowe. W niektórych znajdziesz karuzelę zachęcającą do rozwoju motoryki i stymulującą wzrok. W innych natomiast pojawiają się takie dodatki jak m.in. lampka czy pozytywka. W tak szerokiej gamie produktów absolutnie każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here