Jaki wpływ na organizm ma szybkie odchudzanie?

0
1038
Jaki wpływ na organizm ma szybkie odchudzanie

Decydując się na odchudzanie musimy wiedzieć, że mamy do wyboru wiele diet, w tym także tych ekstremalnych. Obiecują one spektakularne efekty, jednak większość z nich kończy się efektem jo-jo. Ale to nie wszystko. Diety cud, które promuje Internet, mają bardzo niszczycielski wpływ na organizm człowieka.

Negatywne skutki szybkiego odchudzania

Spowolniony metabolizm to jeden z poważniejszych skutków ubocznych. Kiedy ciało jest przyzwyczajone do regularnych posiłków bogatych w różnorodne składniki odżywcze, a diety cud eliminują wiele mikroskładników, zmniejsza się dostarczana ilość energii, a co za tym idzie metabolizm znacznie zwalnia. Dzieje się tak, ponieważ organizmowi brakuje paliwa i zaczyna magazynować kalorie na przyszłość.

Restrykcyjna dieta, która wyklucza z jadłospisu mnóstwo przydatnych produktów sprawia, że tracimy pozytywne nastawienie i odczuwamy przygnębienie. Martwimy się tym, czy możemy jeść dany produkt, czy nie, stresujemy się. To nie jest dobre podejście do odchudzania, gdyż szybko spotka nas zniechęcenie, gniew i złe samopoczucie.

Problemy trawienne to kolejny negatywny skutek restrykcyjnych diet, które obiecują niesamowite rezultaty. Wiele cudownych diet zakazuje bowiem jedzenia owoców i produktów zbożowych. Tym samym wykluczamy z organizmu cenny błonnik i witaminy, które są niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu.

Mikroskopijne porcje jedzenia oraz wyeliminowanie z jadłospisu ogromnej ilości mikroskładników i witamin często prowadzi do niedożywienia. Głodówka sprawia, że w naszym organizmie zaczyna brakować ważnych składników odżywczych. Skutki uboczne ubogiej diety to również anemia czy brak comiesięcznego krwawienia.

otyły mężczyzna

Zmęczenie i nadmierna senność podczas stosowania restrykcyjnej diety nie powinny nikogo dziwić. Jemy bardzo mało, brakuje nam energii, a organizm zaczyna pracować na spowolnionych obrotach. Kiedy małym porcjom żywności towarzyszy nadmierny wysiłek fizyczny, cierpi nie tylko ciało, ale również psychika. Odczuwamy stres, jesteśmy bardziej drażliwi, a dodatkowo zauważamy problemy z koncentracją.

Jaka dieta nie szkodzi zdrowiu?

Kluczowe podczas stosowania diety jest jej odpowiedni dobór oraz nastawienie do odchudzania. Tylko dobrze dobrana, racjonalna, bogata w witaminy i minerały dieta nie zaszkodzi naszemu organizmowi i zdrowiu psychicznemu. Może i schudniemy nieco wolniej, jednak nie będziemy mieć żadnych problemów ze zdrowiem. Stosując bardzo zdrową dietę, jemy nie tylko smacznie, kolorowo, ale możemy również zapomnieć o efekcie jojo.

Jeśli nie chcemy poświęcić swojego organizmu dla wyimaginowanej idealnej wagi czy zbyt wychudzonej sylwetki, warto stosować się od początku do dobrze opracowanej, zbilansowanej diety. Nie musisz jednak samodzielnie robić zakupów, rozpisywać jadłospisu, liczyć kalorii czy sprzątać w kuchni 5 razy dziennie. Wystarczy, że zamówisz odpowiednio dobrany catering dietetyczny, który charakteryzuje się niezwykłym smakiem, wygodą i bardzo przystępną ceną. Dieta pudełkowa z dowozem Warszawa to rewelacyjny pomysł na uproszczenie sobie życia i dopilnowanie zdrowej diety.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here