Jakich porad udzielać klientkom, które mają włosy niskoporowate?

0
339
włosy

Włosy niskoporowate wydają się być bardzo proste w pielęgnacji, jednak w rzeczywistości wymagają one specjalistycznego podejścia. Dla wielu kobiet są one marzeniem, bowiem odbijają światło niczym tafla wody, sprawiając przy tym wrażenie wyjątkowo lśniących i zadbanych. Niemniej jednak często klientki salonów fryzjerskich, które mają włosy niskoporowate, nie wiedzą, jak w prawidłowy sposób należy je pielęgnować. Oto kilka rad, których warto im udzielać.

Jaki szampon i odżywkę wybrać?

Włosy niskoporowate wymagają odpowiedniego podejścia – najlepiej myć je za pomocą delikatnych szamponów, które używane są do włosów przetłuszczających się. Włosów niskoporowatych nie myjemy codziennie – najlepiej jest umyć je co 2-3 dni. Po umyciu należy zaaplikować odżywkę, jednak pamiętajmy, aby nie była ona ciężka. Dobrym wyborem będą odżywki emolientowe, które po nałożeniu pozostawia się na włosach przez kilka minut, a następnie spłukuje. Różnego rodzaju maski czy innego typu produkty do pielęgnacji włosów zwykle są zbędne, gdyż mogą je za bardzo obciążać.

Jak stylizować niskoporowate włosy?

O metodach pielęgnacji niskoporowatych włosów można przeczytać na blogu https://fryzart.pl/Jak-dbac-o-wlosy-niskoporowate-blog-pol-1633949796.html. Tam też znajdziemy wiele cennych wskazówek, które warto udzielać swoim klientkom. Niemniej jednak sama pielęgnacja to dopiero połowa sukcesu, bowiem największy problem sprawia zwykle stylizowaniu włosów niskoporowatych. O ile włosy wysokoporowate są łamliwe i często się elektryzują, to jednak w większości przypadków idealnie poddają się działaniu kosmetyków do stylizacji. Łatwo je upiąć w kok czy zrobić z nich efektowną fryzurę. Inaczej jest w przypadku włosów niskoporowatych, które są oporne na działanie produktów do stylizacji. Lubią „wyplątać” się z warkocza, nie trzymają się też na nich zbyt dobrze spinki czy gumki. Dlatego też, stylizując włosy niskoporowate, należy sięgnąć po dedykowane dla nich kosmetyki. Znaleźć je można w dobrych sklepach czy hurtowniach fryzjerskich.

Piękne włosy na co dzień

Klientkom, które mają włosy niskoporowate, dobrze jest poradzić, by na co dzień nie aplikowały na nie zbyt dużej ilości kosmetyków. W miarę możliwości mogą nosić rozpuszczone włosy, gdyż prezentują się one na tyle dobrze, że nie potrzebują już dodatkowego zdobienia. Jeśli kobieta nie przepada za plątającymi się, długimi włosami, można zaproponować jej fryzurę typu bob, dzięki której nie będzie musiała spinać włosów, z drugiej zaś strony nie będą jej one przeszkadzać.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here