Jakie nasiona kwiatów wybrać? Gdzie je kupować? Czym się kierować?

0
605
nasiona kwiatów

Przedwiośnie to najlepszy moment na zaplanowanie zakupów do ogrodu. Już teraz warto zastanowić się nad ostateczną aranżacją rabatek, by spośród wielu dostępnych odmian kwiatów wybrać takie, które będą szczególnie efektowną dekoracją ogrodu. Jakie nasiona kwiatów wybrać, by efekt oczarował? Gdzie najlepiej kupować nasiona kwiatów i czym kierować się podczas zakupów? Poniżej krótki poradnik dla wszystkich miłośników ukwieconego ogrodu.

Wybieramy nasiona kwiatów – jakie nasiona wybrać?

Wbrew pozorom temat jest na tyle skomplikowany, że wielu osobom sprawia niemały kłopot. Najważniejszą przyczyną jest fakt, iż w sklepach ogrodniczych, marketach i kwiaciarniach właśnie rozpoczyna się sezon na sprzedaż nasion kwiatów, cebul kwiatowych oraz innych akcesoriów, które okazują się niezbędne podczas prac ogrodowych.

Przed zakupami radzimy pokusić się o dokładne zaplanowanie wyglądu ogrodu. Warto wziąć pod uwagę jego położenie, dostęp do światła, ukształtowanie terenu, a także kolor kwiatów oraz terminy kwitnienia. Co więcej, wśród kwiatów wyróżniamy odmiany niskie, wysokie, typowe do ogrodów skalnych oraz preferujące odmienne warunki klimatyczne. Sugerujemy również, by wziąć pod uwagę gatunki spełniające nie tylko rolę estetyczną, ale również będące naturalnym wabikiem na motyle lub odstraszające komary. Wybór z pewnością jest ogromny, a przez to niełatwy!

Gdzie kupować nasiona kwiatów?

Jeśli dobór odmian, które planujemy uprawiać w ogrodzie mamy już za sobą, należy zastanowić się nad wyborem najbardziej odpowiedniego miejsca na dokonanie zakupów.

Niewątpliwie najprostszym i najszybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty dużych marketów lub centrów ogrodniczych, których półki uginają się pod różnego rodzaju nasionami. Niestety, nie zawsze najprostsze rozwiązanie jest jednocześnie najlepsze.

Nasiona w popularnych marketach są nierzadko słabej jakości, a sposób ich przechowywania może być daleki od idealnego. Efektem wysiewu tanich nasion marnej jakości będzie niski plon z nasion o małej zdolności do kiełkowania, ryzyko obecności patogenów i konieczność zaprawiania nasion w celu ochrony przed chorobami. Taki scenariusz, choć początkowo wydawał się najlepszy, najbardziej okazyjny i korzystny finansowo, dość szybko wygeneruje dodatkowe, często niemałe koszty wynikające z konieczności inwestowania w środki ochrony roślin.

Zalecamy kupowanie nasion kwiatów w sprawdzonych i godnych zaufania sklepach ogrodniczych, które cieszą się doskonałą opinią dostarczając kwalifikowany materiał siewny o jakości objętej kontrolą fitosanitarną. Przykładem jest internetowy sklep ogrodniczy Florexpol, który swoim klientom oferuje wyłącznie najwyższej jakości nasiona kwiatów ze sprawdzonych źródeł. Wysiewając dobre nasiona, można mieć pewność, że uprawa przyniesie zaskakująco pozytywne rezultaty.

Sprawdź: http://florexpol.eu/115-nasiona-kwiatow

Czym kierować się wybierając nasiona kwiatów?

Przed dokonaniem zakupów należy sprawdzić podstawowe oznaczenia znajdujące się na opakowaniu nasion, takie jak: data pakowania i przydatności do wysiewu, ilość nasion w opakowaniu (wartość ta najczęściej podawana jest w gramach), informacja na temat sposobu wysiewu oraz uprawy, a także inne ważne skróty, mające znaczenie w późniejszej uprawie.

Zakupy w sklepie ogrodniczym online mają tę zaletę, że wszystkie powyższe dane znajdują się w opisie wybranej odmiany kwiatów, dlatego nie trzeba martwić się, że w momencie zakupów umknie nam jakiś ważny szczegół.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here