Jakie są najpopularniejsze rodzaje broni czarnoprochowej kapiszonowej?

0
869
dubeltówki

Posiadanie broni czarnoprochowej jest w naszym kraju legalne i do jej zakupu nie wymaga się posiadania pozwolenia na broń palną. W związku z tym wiele osób, które chcą mieć możliwość strzelania rekreacyjnego, a nie mają cierpliwości, by starać się o pozwolenie na broń, decyduje się właśnie na zakup broni czarnoprochowej kapiszonowej. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów takiej broni, w tym dubeltówki i inne rodzaje broni długiej, a także pistolety i rewolwery.

Długa broń czarnoprochowa kapiszonowa

To niezwykle obszerna kategoria broni czarnoprochowej, na którą składają się różnorodne repliki karabinów, muszkietów czy broni typowo myśliwskiej, w tym wiele rodzajów dubeltówek, czyli charakterystycznych karabinów dwulufowych. Rynek jest niezwykle rozbudowany, w związku z czym mamy możliwość zakupu broni długolufowej wzorowanej na wybranych egzemplarzach oryginalnej broni strzeleckiej powszechnie stosowanej w wieku XIX, czy tak jak w przypadku muszkietów, w wiekach wcześniejszych. To doskonały sposób, by sprawdzić, jak strzelało się przed wiekami i jednocześnie zrobić to bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na broń. Strzelanie z czarnoprochowej dubeltówki, muszkietu czy repliki wojskowego karabinu może przynieść wiele satysfakcji i jest doskonałym pomysłem na wciągające hobby.

Krótka broń czarnoprochowa kapiszonowa

Alternatywą dla replik historycznych karabinów, dubeltówek i muszkietów, są wiernie odwzorowane modele broni krótkiej, przede wszystkim pistoletów i XIX-wiecznych rewolwerów. Taka broń jest na ogół tańsza od wymagających większego nakładu pracy karabinów, ale może zapewnić równie wysoki poziom emocji podczas strzelania rekreacyjnego, do tarczy lub innego celu. Ze względu na mniejsze rozmiary broń krótka jest lżejsza i tym samym wygodniejsza w użyciu. Oczywiście skuteczność strzelania i donośność takiej broni jest mniejsza, ale komfort jej obsługi jest większy. Czarnoprochowy rewolwer może być zatem doskonałym uzupełnieniem dla kapiszonowej dubeltówki, zwłaszcza jeśli zależy Ci na większej szybkostrzelności, kosztem zasięgu i siły rażenia.

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów czarnoprochowej broni kapiszonowej krótkiej i długiej. Wybór jej konkretnego rodzaju zależy oczywiście od indywidualnych upodobań konkretnego użytkownika, ale do jej najpopularniejszych rodzajów zalicza się przede wszystkim repliki broni historycznej, znanej ze świata filmów, gier czy literatury. Przykładem może być dubeltówka, replika karabinu z pierwszej lub drugiej wojny światowej czy rewolweru znanego z westernów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here