Jakie świeczki urodzinowe wybrać?

0
1169
świeczki urodzinowe

Tort to absolutna podstawa przyjęcia urodzinowego. Nie ma jednak tortu bez odpowiednio dobranych świeczek urodzinowych. Zdmuchnięcie ich za pierwszym razem to warunek spełnienia się życzenia jubilata. Oprócz tego stanowią one wyjątkową ozdobę tortu, a także symbol osiągnięcia kolejnego progu dorosłości. Wybór świeczek w sklepach jest ogromny, dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu i rozejrzeć się za czymś wyjątkowym.

Świeczki urodzinowe z numerami

Aktualnie bardzo modne są wszelkiego rodzaju uproszczenia. Tyczy się to również tortów, które są dekorowane w sposób minimalistyczny, a także świeczek urodzinowych, które pojawiają się w postaci liczby. Często są one pięknie zdobione, a w sklepach można je znaleźć we wszystkich kolorach tęczy. Taką świeczkę urodzinową łatwo zdmuchnąć, posiada zazwyczaj maksymalnie dwa knoty. Przez jej wyjątkową estetykę świetnie sprawdzi się na przyjęciach urodzinowych dla dzieci, które bardzo cieszą się z dorastania. Aby nieco ożywić dekorację tortu (choć świeczka urodzinowa liczba sama w sobie stanowi szczególną ozdobę), można ułożyć na nim cukrowe kwiaty lub włożyć w niego fontannę tortową, która wywoła wiele radości wśród gości imprezy.

Pojedyncze świeczki urodzinowe

Dawniej pojedyncze świeczki urodzinowe były najpopularniejszą formą ozdoby tortu na przyjęcie. Wkładało się w niego zdecydowanie więcej świeczek, przez co zdmuchnięcie wszystkich za jednym razem stanowiło nie lada wyzwanie. Zaletą takich świeczek urodzinowych jest ich wysoka dostępność oraz uniwersalność – w przeciwieństwie do świeczek z liczbą, te można wykorzystać każdego roku. Można również ułożyć je na torcie tak, aby przywodziły na myśl jakiś kształt, np. serce, kwiat, a nawet imię solenizanta. Pojedyncze świeczki urodzinowe są dostępne w wielu różnych kolorach, co również pozwala na bardziej swobodne tworzenie dekoracji tortu.

Oryginalne świeczki urodzinowe

Oprócz tych najbardziej podstawowych rodzajów świeczek urodzinowych, na rynku pojawiają się wyjątkowo oryginalne propozycje. Niezwykłe wrażenie robią świeczki w nietypowych kształtach, które mogą być świetnym uzupełnieniem standardowych liczb. Kolejną wyjątkową ozdobą tortu są świeczki urodzinowe z kolorowymi płomieniami. Wykorzystując różne rodzaje świeczek, można łatwo uzyskać szczególną dekorację tortu urodzinowego, np. dzięki połączeniu wielobarwnych płomieni ze świeczkami w różnych, ciekawych kształtach. Ciasto urodzinowe powinno stanowić prawdziwą ozdobę przyjęcia, dlatego warto poświęcić nieco czasu na wybór świeczek urodzinowych.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here