Jedzenie i troska o psa

0
1239
Jedzenie i troska o psa

Psy są szczególnymi pupilami, które skradają serca swoich właścicieli. Uznawane za członków rodziny skupiają na sobie uwagę wszystkich domowników. W trosce o ich dobre samopoczucie i zdrowie staramy się poświęcać im wystarczająco dużo uwagi. Bawimy się z nimi, wyprowadzamy na spacery, tulimy i karmimy najlepszymi produktami, jakie znajdziemy.

Jak karmić psa?

Jest to niełatwe pytanie, ponieważ wiele zależy od indywidualnych uwarunkowań naszego pupila. Musimy wziąć pod uwagę rasę, choroby, alergie. Istotne jest dostosowanie karmy pod układ pokarmowy psów, który nie posiada enzymu trawiącego węglowodany. Psy są mięsożercami, co oznacza, że nie potrzebują zbóż tak, jak ludzie. Ich nadmiar w diecie może prowadzić do niestrawności, biegunki, złego samopoczucia lub wzdęć. Ważne więc, by mieć na uwadze dobro swojego pupila.

Problemem okazują się również liczne alergie i nietolerancje pokarmowe, które dotykają psy. W takiej sytuacji wdrożenie prawidłowej karmy jest priorytetowe. W innym wypadku zdrowie naszego pupila może zostać nadwyrężone. Psy, które borykają się z chorobami, są szczególnie wrażliwe i źle dopasowana karma może przyczyniać się do zwiększania kłopotów z trawieniem i licznych dolegliwości.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli jesteśmy zaniepokojeni stanem zdrowia swojego pupila i podejrzewamy, że jego obecna karma źle wpływa na jego samopoczucie, powinniśmy porozmawiać z weterynarzem. Lekarz najlepiej oceni, czy zwierzę cierpi na niestrawność. Jeśli dostrzeże jakieś problemy, zaleci zmianę diety i zakup lepszej karmy.

U naszych czworonogów, szczególnie cierpiących na różnego rodzaju alergie i kłopoty z trawieniem zalecana jest karma bezzbożowa dla psa. Po pierwsze zawiera ona wysokiej jakości mięso, które powinno być podstawą wyżywienia. Dodatki w postaci olejów, warzyw i roślin dodatkowo wzbogacają jego dietę i dostarczają psu potrzebnych składników odżywczych. Po drugie tego typu karma ma obniżoną zawartość węglowodanów, które są źle przyswajane. Dzięki temu poprawia się samopoczucie psa, znikają kłopoty ze wzdęciami, bólem i biegunką.

Gdzie robić zakupy?

To istotne pytanie, nad którym pochyla się wiele osób posiadających w domu zwierzęta. Obecnie mamy naprawdę spory wybór. Karmę oraz potrzebne akcesoria możemy kupić w stacjonarnych sklepach zoologicznych lub supermarketach. Możemy również zdecydować się na zakupy online . Wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji i tego, jaki rodzaj karmy potrzebujemy kupić.

Osoby przyzwyczajone do tradycyjnych zakupów niechętnie decydują się na składanie zamówień przez Internet. Jeśli jesteśmy zwolennikami bezpośredniego zakupu produktów, to warto poszukać specjalistycznego sklepu zoologicznego. Czasami w gabinetach weterynaryjnych możemy znaleźć karmy w sprzedaży. Dzięki temu mamy pewność, że nasz zwierzak będzie jadł to, co najlepsze.

Zakupy online

Karma bezzbożowa dla psa to rodzaj wyselekcjonowanego pokarmu, którego trudno szukać w niewielkim sklepie. Na szczęście mamy dostęp do naprawdę ogromnego wyboru producentów oraz sklepów online. Niewątpliwą zaletą składania zamówień przez Internet jest możliwość porównania cen u różnych sprzedawców, przeczytania opinii o proponowanych produktach i wybranie najlepszych z nich. W dowolnej chwili możemy spokojnie przeglądnąć ofertę konkretnego sklepu i kupić to, co nas interesuje.

Jeśli mamy w domu psy dużych ras, to nasze pupile będą potrzebować znacznej ilości karmy. Kolejną z zalet zakupów online jest możliwość zakupienia kilku paczek karmy, które trudno byłoby samodzielnie przywieźć. Natomiast dzięki obsłudze naszego sklepu zoologicznego pod drzwi naszego domu zostaną dostarczone zapasy dla psów, które starczą nawet na kilka miesięcy, a my nie będziemy musieli specjalnie po nie jechać.

Troska o zwierzęta

Zwierzęta coraz częściej uznawane są za członków rodziny. Razem z ludźmi mieszkają w domach i uczestniczą w codziennym życiu. Kochamy je i troszczymy się o to, by zawsze były bezpieczne, zdrowe i szczęśliwe. Niestety nie zawsze pamiętamy o tym, że układ pokarmowy naszego czworonoga jest szczególnie wrażliwy i ma on odmienne potrzeby niż ten ludzki. Warto więc mieć na uwadze zachowanie psa i na bieżąco sprawdzać, czy w jego organizmie nie dzieje się nic niepokojącego.

Częste spacery, zabawy, aportowanie i szukanie rozrywki dla psa to wspaniały sposób na spędzanie z nim czasu. Trzeba jednak pamiętać, że powinniśmy również zwracać uwagę na jedzenie, którym karmimy swojego pupila. Psy, jak już zostało wcześniej wspomniane są mięsożercami. Oznacza to, że ich organizm potrzebuje przede wszystkim energii pochodzącej z mięsa. Oczywiście trzeba również pamiętać o dodatkowych składnikach, które uzupełniają potrzeby naszego czworonoga. Jednak zbytni nadmiar węglowodanów jest szkodliwy, a zdrowie i samopoczucie naszego psa mogą znacząco osłabnąć. Dlatego też warto konsultować się z weterynarzem, by rozumieć potrzeby naszego psa i zawsze dbać o niego najlepiej, jak tylko potrafimy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here