Kartony i pudełka do paczkomatów – jakie wybrać, by pasowały?

0
524
Kartony i pudełka do paczkomatów

Paczkomaty święcą triumfy swojej popularności. Z roku na rok dokonujemy coraz więcej zakupów w sieci, co przekłada się na ich dużą popularność. Korzystanie z paczkomatu jest łatwe i szybkie, przebiega zdecydowanie sprawniej niż wizyta na poczcie. Wiele osób woli to rozwiązanie bardziej niż umawianie się z kurierem na konkretną godzinę – z paczkomatów możesz bowiem korzystać 24 godziny dobę, przez wszystkie dni roku. Wiele osób nadających przesyłki w paczkomatach ma jednak problemy z jej zapakowaniem, doborem odpowiedniego kartonu i jego zabezpieczeniem. Poniżej udzielamy kilku porad w tym temacie – podpowiemy jak dobrać pudełka do paczkomatów oraz gdzie możesz się zaopatrzyć w profesjonalne kartony do przesyłek.

Pudełka skrojone na miarę – czyli jaki rozmiar (i inne parametry) pudełek dobrać

Do paczkomatów warto wybierać kartony o odpowiednich rozmiarach, które będą pasować do skrytek. Najczęściej stosowane rozmiary mieszczą się w przedziale: 213-305 mm. dł., 153-215 mm. szer., 8-77 mm. wys. Rozmiary takie są uniwersalne – zmieści się w nich zdecydowana większość asortymentu przeciętnego sklepu internetowego.

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj tektury, z której zostały wykonane – polecamy zwłaszcza tekturę falistą typu E, wykonaną z kilku mocnych warstw połączonych odpowiednio wyprofilowaną falą papieru. Są to kartony wytrzymałe, dobrze amortyzujące nacisk sił fizycznych, z powodzeniem wykorzystywane w czasie przechowywania jak i transportu. Można na ich powierzchni naklejać plakiety informacyjne, kody kreskowe oraz inne treści.

Jak zabezpieczyć pudełko do paczkomatu?

Przede wszystkim, należy wybierać pudełko o odpowiedniej konstrukcji, zoptymalizowanej pod kątem wytrzymałości i odporności. Istotne jest, by w pudełku znajdowała się warstwa automatycznie składającego się dna, a od góry posiadały wieko pozwalające na jego łatwe zaklejenie.

Warto korzystać też z wypełniaczy do pudełek – styropianu, folii bąbelkowej, papieru pakowego. W przypadku wysyłki urządzeń elektronicznych warto skorzystać z zabezpieczenia w postaci foliowych poduszek wypełnionych powietrzem.

Pudełka dla przedsiębiorstw różnych rozmiarów

Jeśli regularnie nadajesz dużą ilość przesyłek, wówczas warto poszukać oferty dedykowanej dla przedsiębiorców. Kartony do paczkomatu są wówczas sprzedawane w dużych ilościach, po atrakcyjnej cenie. Najczęściej wybierane są zamówienia na 100, 300 lub 500 sztuk, a także większe ilości. Niektórzy dostawcy oferują przy tym możliwość przygotowania przesyłki paletowanej.

Pod linkiem https://boxmarket.eu/pl/smallfix-male-pudelka-do-paczkomatow-33 możesz dokonać natychmiastowego zamówienia wybranej ilości pudełek do paczkomatów. Rozwiązanie to jest dedykowane dla szeroko pojętej branży handlu internetowego i pozwala zoptymalizować działanie wielu sklepów internetowych jak i magazynów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here