Katarzyna Bonda – polska mistrzyni kryminału

0
525
Katarzyna Bonda – polska mistrzyni kryminału

Katarzyna Bonda to pisarka nazywana królową polskich kryminałów. Niemal każda wydana przez autorkę książka od razu staje się bestsellerem. Dowiedz się więcej na jej temat i sprawdź, jakie książki Bondy warto przeczytać.

Kim jest Katarzyna Bonda?

Katarzyna Bonda to słynna polska pisarka białoruskiego pochodzenia, urodzona w 1977 roku w Białymstoku. Poza pisaniem powieści autorka zajmuje się również dziennikarstwem oraz tworzeniem scenariuszy. W wieku 28 lat spowodowała śmiertelny wypadek samochodowy. Została ukarana karą pozbawienia wolności w zawieszeniu. Sytuacja ta zmieniła jej życie. Bonda porzuciła zawód dziennikarki i zajęła się pisaniem książek. W 2007 roku zadebiutowała powieścią „Sprawa Niny Frank”, za którą otrzymała nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru, a także nagrodę za Debiut Roku od wydawnictwa Media Express. Kolejne książki pisarki cieszyły się wielkim powodzeniem wśród czytelników, a także krytyków, czyniąc z niej aktualnie najpopularniejszą polską twórczynię kryminałów. Pisarka tworzy książki, które błyskawicznie zdobywają pierwsze miejsca w rankingach popularności i sprzedaży.

Katarzyna Bonda wprowadziła do polskiej powieści nową postać detektywa – policyjnego psychologa Huberta Meyera. Bohater ten występuje w kilku powieściach autorki: „Okularnik”, „Sprawa Niny Frank”, „Florystka” czy „Tylko martwi nie kłamią”. Pisarka jest też autorką kryminalnych dokumentów „Polskie morderczynie” oraz „Zbrodnia niedoskonała”.

Autorka słynie ze znakomitego researchu. Zarówno czytelnicy, jak i krytycy cenią powieści tej pisarki nie tylko za wciągającą fabułę, ale również znajomość policyjnych procedur, szczegółowe opisy scenerii oraz tworzenie charakterystycznego sposobu wysławiania się przez konkretne postaci. Powieści pisarki wywołują wiele emocji w czytelnikach, którzy chętnie i często sięgają po pozycje autorki. Dzięki temu książki te szybko stają się bestsellerami.

Jakie książki Katarzyny Bondy warto przeczytać?

Po jakie książki Bondy warto sięgnąć? Przede wszystkim warte uwagi są z pewnością powieści z serii o Hubercie Meyerze – niezwykle charyzmatycznym psychologu policyjnym. Książki, w których jest on bohaterem, wyróżniają się świetnie skonstruowaną akcją, wartką fabułą i rzetelnym przedstawieniem rysów charakterologicznych postaci.

Godna uwagi jest również seria „Cztery żywioły Saszy Załuskiej”. Obejmuje ona powieści „Pochłaniacz”, „Czerwony Pająk”, „Lampiony” oraz „Okularnik”. W ostatnich latach pisarka pracuje też nad kryminalną trylogią „Wiara, Nadzieja, Miłość”.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here